14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ ۱۲:۴۰:۱۵
کد مطلب:  628788
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خوزستان در گردهمایی کارشناسان تعاون و فناوری مناطق و نواحی:
فرهنگیان خوزستان ماهانه ۱۳ میلیارد ریال سهم آورده برای صندوق ذخیره فرهنگیان دارند/ ۴۹ هزار فرهنگی خوزستانی عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خوزستان گفت: ۴۹ هزار فرهنگی خوزستانی عضو صندوق ذخیره ماهانه ۱۳ میلیارد ریال به عنوان سهم آورده به حساب این صندوق واریز می کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان سیروس خدادادی پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۹۷ در گردهمایی کارشناسان تعاون و فناوری مناطق و نواحی آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه در سال جدید ۱۷۰۰ عضو جدید در خوزستان به صندوق ذخیره فرهنگیان پیوستند، اظهار کرد: فعالیت های متعددی برای اعتمادسازی و افزایش مشارکت فرهنگیان خوزستانی در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته است. با پیش بینی های انجام گرفته در سال ۹۷ به دنبال افزایش این آمار تا ۳ هزار عضو جدید هستیم‌.

 

 

وی  با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری گسترده صندوق ذخیره فرهنگیان در استان خوزستان، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش خوزستان با داشتن ۴۹ هزار عضویت فعال در این صندوق و ضریب نفوذ ۸۴ درصد در بین فرهنگیان شایسته توجه بیشتر متولیان این صندوق به امر سرمایه گذاری اقتصادی در این استان است.

 

 

خدادادی در عین حال با اظهار اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان باید در راستای شفافیت اقتصادی تلاش بیشتری کند، گفت: لازمه اعتماد همکاران فرهنگی به صندوق ذخیره فرهنگیان روی آوردن به رویکرد شفافیت اقتصادی و مالی در این صندوق است. این صندوق تاکنون در این راستا موفق نبوده است.

 

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با اظهار اینکه بودجه مالی آموزش و پرورش خوزستان در سال ۹۶ معادل ۲۶ هزار میلیارد ریال بوده است، تصریح کرد: بخش اعظمی از این بودجه در بند "واو" و پرداخت های پرسنلی هزینه شد. همچنین ۳۵۰ میلیارد ریال نیز در بند "سایر" هزینه شد.

 

 

وی اضافه کرد: با وجود تنگناهای مالی، معلمان به عنوان طلایه داران عرصه تعلیم و تربیت  همچنان زمینه ساز پیشرفت و موفقیت نظام آموزش و پرورش هستند.

 

 

 

خدادادی آموزش و پرورش کشور را سالم ترین دستگاه کشور دانست و گفت: آموزش و پرورش کشور به عنوان بزرگترین دستگاه دولتی کشور و علی رغم کسری بودجه ۸۰ هزار میلیارد ریالی جز شفاف ترین و سالم ترین دستگاه های دولتی در حوزه مالی است.

 

 

 

مسئول کارگروه صندوق ذخیره فرهنگیان آموزش و پرورش خوزستان در پایان با اشاره به عوامل موفقیت آموزش و پرورش کشور، توضیح داد: معلمان تلاشگر و ایثارگر  در وهله ی اول و مردم بزرگوار جامعه ایران در وهله دوم به عنوان دو عامل موفقیت و پویایی آموزش و پرورش در راستای تقلیل مشکلات هستند.

 

به اشتراک بگذارید :