19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ ۰۸:۵۹:۱۴
کد مطلب:  628641
به همت کانون فرهنگی و تربیتی باب‌الحوائج ناحیه یک زنجان:
سومین جشنواره ی دانش آموزی هوا و فضا در حال برگزاری است

سومین جشنواره دانش آموزی هوا و فضا به همت کانون فرهنگی و تربیتی باب‌الحوائج اداره آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان و با همکاری مرکز پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به مدت سه روز برگزار می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از دفتر معاونت پرورشی،سومین جشنواره دانش آموزی هوا و فضا به همت کانون فرهنگی و تربیتی باب‌الحوائج اداره آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان و با همکاری مرکز پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به مدت سه  روز برگزار می‌شود.

محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش  استان با اعلام این خبر گفت : سومین جشنواره ی دانش آموزی هوا و فضا با هدف غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و آشنایی با بحث علم فیزیک برگزار می‌شود.

وی افزود:این جشنواره از 18 الی 19 اردیبهشت سال جاری در رشته های موشک با قرص جوشان و نجات تخم مرغ در محل مرکز علم و فناوری برگزار گردید.

این مقام مسئول تصریح کرد:بر این اساس،دانش آموزان در این جشنواره، 20 اردیبهشت سال جاری نیز در رشته های هواپیمای کاغذی و گلایدر ، در محل سالن ورزشی زیتون به رقابت خواهند پرداخت .

عباسی ادامه داد:بخش موشک با سوخت قرص‌جوشان با شرکت 75 تیم دونفره و 250نفر به صورت انفرادی  برگزار شد.

در رشته هواپیمای کاغذی  نیز 250نفر با 50 تیم دو نفره و بقیه انفرادی   و همچنین گلایدر دو نفره تعداد 30 تیم‌ با حضور 60 نفر شرکت دارند.

همچنین   340  نفر در مسابقات نجات تخم مرغ که به صورت تیم‌های دو نفره برگزار می‌شود با شرکت  80 تیم دو یا سه نفره در این مسابقات با هم به رقابت پرداختند.

به اشتراک بگذارید :