18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ ۰۴:۳۸:۱۵
کد مطلب:  628211
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران خبر داد :
درخشش هنرجویان شاخه کاردانش شهرستانهای استان تهران در مسابقات علمی کاربردی

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از راهیابی 12 هنرجوی کاردانش شهرستان های استان تهران به مرحله عملی کشوری شانزدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدارضا فولادودند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت :  در این مرحله از آزمون که در هنرستان دخترانه قدس ناحیه 2 شهر ری برگزار شد 12 هنرجو از 8 منطقه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به مرحله عملی کشوری راه پیدا کردند.

 از این هنرجویان 7 نفر دختر و 5 نفر پسر هستند که شاخصی بر  افزایش مشارکت دختران در  عرصه  های علمی و مهارتی می باشد.

 

فولادوند، هدف اصلی  برگزاری این مسابقات را شناسایی و پرورش  استعدادهای برتر در حوزه آموزش‌های مهارتی در کشور دانست و افزود: معرفی ظرفیت‌ها و توانایی‌های هنرستان‌های کاردانش  ، پرورش استعدادها و مهارتها  و آماده سازی هنرجویان برای ورود به بازار کار نیز از اهداف دیگر این رقابتهای علمی و مهارتی  است.

 

این مقام مسئول با اشاره به تنوع رتبه های کسب شده در زمینه های صنعت، هنر ، خدمات و کشاورزی  که نشانگر تقویت و ارتقاء کیفیت آموزشهای هنرستانی در  رشته های مختلف است ،تصریح کرد :  از هنرجویان برتر مسابقات  توسط  نهاد هایی همچون وزارت صنعت، معدن و تجارت، آموزش و پرورش و جهادکشاورزی حمایت خواهد شد.

 

 شایان ذکر است  این دوره از مسابقات بین تمام هنرجویان 21 منطقه آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سه مرحله تئوری استانی، عملی استانی و تئوری کشوری اجرا گردید  و  در نهایت تعداد 12 هنرجو از هشت منطقه  به مرحله عملی کشوری راه پیدا کردند

به اشتراک بگذارید :