18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ ۰۴:۰۳:۴۹
کد مطلب:  628204
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
برگزاری نمایشگاه های هفته مشاغل به شکل متمرکز

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از برگزاری نمایشگاه های هفته مشاغل به شکل متمرکز در مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،میرضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  در این باره گفت: انتخاب آگاهانه و با علاقه  رشته تحصیلی متناسب ، رضایت مندی  شغلی آینده و  افزایش نشاط در جامعه  را به دنبال دارد.      

 

وی با اشاره به اینکه هفته اول اردبیهشت ماه با  نام هفته مشاغل  شناخته می شود، اظهار داشت: همه ساله نمایشگاه های مربوط به این هفته با مشارکت اداره آموزشهای فنی و حرفه ای و کاردانش و اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی  با هدف شناسایی و معرفی رشته ها ، دروس تخصصی ، آینده شغلی ، نحوه ادامه تحصیل و چگونگی کسب مهارت در صورت ادامه تحصیل در هر رشته برپا می گردد .

 

شفیع پور ادامه داد :  به دلیل وجود تغییرات ساختاری نظام آموزشی و هدایت تحصیلی دانش آموزان در پایه نهم جهت انتخاب رشته ، بازدید کنندگان نمایشگاه عمدتاً دانش آموزان پایه نهم می باشند و  با توجه به سطح کیفی و تنوع رشته های ارائه شده در نمایشگاه ها،  استقبال خوبی از سوی دانش آموزان جهت بازدید وجود دارد .

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه، سطح کیفی نمایشگاه ها و دستاورد های ارائه شده هنرجویان و هنرآموزان هنرستانها از سطح و جایگاه خوبی  برخوردار است ،تصریح کرد: امیدوار هستیم که دانش آموزان با آشنایی بیشتر با خروجی ها و کارکردهای مهارتی و اقتصادی این رشته ها ، در انتخاب رشته مناسب با توانایی ها و استعداد های  خود ، علاوه بر آینده شغلی موفق ، توسعه کمی و کیفی آموزشهای فنی و حرفه ای را نیز ، که از سیاستهای راهبردی وزارتی نیز می باشد ، به ارمغان بیاورند.

 

گفتنی است، علاوه بر بازدید هنرجویان ، اولیاء دانش آموزان ، مسئولین آموزشی مناطق و استان از نمایشگاه های مربوط به هفته مشاغل بازدید کردند.

به اشتراک بگذارید :