14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ ۰۳:۰۷:۴۱
کد مطلب:  628029
تمدید مهلت ثبت نام مراکز پیش دبستانی در سامانه تا پایان خرداد

در نشت جمعی از نمایندگان موسسان مهدهای کودک سازمان بهزیستی با معاون وزیرآموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی ، ازطرف این نمایندگان تقاضای تمدید فرصت ثبت نام در سامانه امور پیش دبستانی هامطرح شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مجتبی زینی وند در جمع نمایندگان موسسان مهد های کودک سازمان بهزیستی اظهار کرد:  هدف سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش کمک به تسهیل روند اخذ مجوز مراکزپیش دبستانی  سایر سازمانها و نهادها به ویژه سازمان بهزیستی از وزارت آموزش و پرورش  است.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش  با بیان اهمیت پیوستگی  و هماهنگی مراحل تربیت از دوران طفولیت تا نوجوانی  خاطر نشان کرد: بهتر است همه سازمان ها و نهادهایی که در امر تعلیم و تربیت کودکان فعالیت می کنند، در یک مسیر حرکت کنند و با وزارت آموزش و پرورش  هماهنگ باشند.

 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی با تاکید بر اجرای  قانون بیان داشت: بر اساس   قانون مدارس و مراکز غیر دولتی، وزارت آموزش و پرورش مرجع صدور مجوز برای مراکز پیش دبستانی است و کلیه موسسان مراکز پیش دبستانی که از سایر نهادها مجوز گرفته اند بر اساس قانون مکلف اند از وزارت آموزش و پرورش مجوز بگیرند.

 

وی ادامه داد: بر اساس درخواست نمایندگان موسسان مهدهای کودک  سازمان بهزیستی مهلت ثبت نام در سامانه امور پیش دبستانی های سایر نهادها تا پایان خرداد ماه تمدید شد.

 

گفتنی است بر اساس قانون   سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی   که در اواخر سال 95 به تصویب مجلس شورای اسلامی  و تایید شورای نگهبان رسید، از تاریخ تصویب این قانون صدور مجوز برای مراکز پیش دبستانی تنها توسط سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی صورت می گیرد . سایر مراکزی که قبل از تصویب  این قانون   از سازمانها ی دیگر مجوز دریافت نموده اند، می بایست نسبت به دریافت مجوز از وزارت آموزش و پرورش اقدام نمایند. ثبت نام اینگونه مراکز از طریق سامانه امور پیش دبستانی های سازمان مدارس و مراکز غیردولتی به آدرس

 

www.mosharekatha.ir   

 

قابل انجام است

به اشتراک بگذارید :