18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ ۰۷:۰۴:۴۱
کد مطلب:  627552
فرماندار شهرستان ماهنشان در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال جاری:
جایگاه معلم به لحاظ مادی قابل تقدیر نیست

نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ماه نشان در سال جاری با حضور اعضا و در محل سالن کنفرانس اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از ماهنشان،نوری فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ماهنشان در نخستین جلسه شورا در سال جاری، ضمن تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم، اظهار کرد: هر روز، روز معلم و و 12 اردیبهشت روزی نمادین جهت تقدیر از زحمات قشر فرهیخته فرهنگیان است.

وی با اشاره به نگاه ویژه نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید به تعلیم و تربیت، تاکید کرد: این نگاه برجسته است که توانسته دانش آموزی تربیت کند تا بتواند جنگ 8 ساله تحمیلی را مدیریت و فرماندهی کند.

فرماندار شهرستان ماهنشان بر لزوم افزایش انگیزه نسل جوان و اطمینان از آینده ای روشن علی رغم وجود مشکلات اقتصادی و تحریم، خاطرنشان کرد: القای یاس و ناامیدی از افرادی که صاحب تریبون هستند، خیانت به آرمان های امام و انقلاب است.

رئیس شورای آموزش و پرورش همچنین در تکریم مقام معلم، خاطرنشان کرد: جایگاه معلم به لحاظ مادی قابل تقدیر نیست.

نوری با اشاره به پیش رو بودن ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، گفت: جوان امروزی کارآمد و وظیفه ما فراهم کردن بستری مناسب برای فعالیت و شکوفایی استعداد جوانان است.

در ابتدای این جلسه نادرمحمد حیدری مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماه نشان، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گزارش در مورد مصوبات جلسه قبل شورای آموزش و پرورش، برنامه های اداره آموزش و پرورش ماهنشان در جهت گرامیداشت مقام معلم و روز جوان را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه مدرسه شهید شمس ایلی بلاغ در هفته دولت به بهره برداری می رسد، خاطر نشان کرد: مدرسه 12 کلاسه شهید صلاحی شهر ماهنشان نیز با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان در سال 98 تکمیل و به زعم مهندسان و کارشناسان از بهترین و مدرن ترین مدارس استان تلقی خواهد شد.

حیدری با اشاره به واریز سرانه دانش آموزی مدارس عادی و شبانه روزی، از وضعیت مطلوب مدارس شبانه روزی در این خصوص گفت.

مدیر آموزش و پرورش ماهنشان با اشاره به حذف تجلیل و انتخاب معلم نمونه به جهت وجود آیتم های نامناسب در دولت تدبیر و امید، گفت: همکاران فرهنگی در شرایط برابر خدمت نمی کنند که مقایسه شوند و حذف تجلیل مادی از معلم باعث رضایتمندی همکاران فرهنگی شده است.

حیدری در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تمامی معلمان شهرستان یادآور شد اگر موفقیتی در امر پیشرفت تحصیلی و تربیتی دانش آموزان صورت می گیرد، زحمت معلمان دلسوز و تنها وظیفه بازتاب و گزارش آن بر عهده مدیران اجرایی است.

به اشتراک بگذارید :