19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ ۰۸:۰۵:۴۱
کد مطلب:  626651
در دومین جلسه اتاق فکر موسسان مدارس و مراکز غیردولتی صورت گرفت:
رونمایی از پورتال اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی

به منظور بهره گیری از نظرات ، پیشنهادات و تجارب پیشکسوتان حوزه تعلیم و تربیت و صاحب نظران بخش غیردولتی ، دومین جلسه اتاق فکر موسسان مدارس و مراکز غیردولتی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان ؛ علی بیات رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی در ابتدای این جلسه گفت : بهره گیری از خرد جمعی به عنوان یک سیاست محوری در آموزش و پرروش پیگیری می شود که تشکیل اتاق فکر موسسان مدارس و مراکز غیردولتی در این راستا انجام می گیرد.

وی استفاده از دیدگاه های مختلف و اندیشه های متفاوت و بهره گیری از تجارب برتر مدیریتی ، اجرایی و تربیتی برای اداره مطلوب دستگاه تعلیم و تربیت را یک ضرورت مهم و اساسی دانست و افزود :تلاش می شود تا در تمامی بخش ها ، تصمیم گیری های مدیریتی و اجرایی بر اساس پژوهش های علمی و بویژه مشورت و همفکری با فرهیختگان و صاحبان اندیشه و فکر باشد .

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی تاکید کرد :توسعه مشارکت های مردمی در تمامی ابعاد عاطفی ، فکری و اجتماعی و مالی آن در آموزش و پرورش مهم و اساسی است در این میان مدارس غیردولتی نماد اصلی مشارکت مردم در حوزه تعلیم و تربیت است ، تجربه نشان داده است هر کجا بخش غیردولتی ورود پیدا کرده نتایج مطلوب و مناسبی هم به دست آمده است .

بیات افزود : موفقیت کشور در شرایط فعلی مستلزم استفاده از توان و ظرفیت بخش غیردولتی است تعداد دانش آموزان در حال تحصیل در مدارس غیردولتی استان بسیار پایین تر از نرم و میانگین کشوری است  هر چند قدم ها خوبی برداشته شده است ولی نیازمند شتاب بیشتر در توسعه این بخش در آموزش و پرورش هستیم که تحقق این مهم نیازمند همکاری نهادها و دستگاه های برون سازمانی است و آموزش و پرورش قطعا به تنهایی در این زمینه موفق نخواهد بود.

در پایان این جلسه از پورتال اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی رونمایی شد.

گفتنی است، کلیه اطلاعات ، اخبار ، برنامه ها و آیین نامه های مدارس غیردولتی از طریق این پورتال به اطلاع موسسان، مدیران و معلمان مدارس غیردولتی  و عموم مردم خواهد رسید.

ضمن این که در آینده ای نزدیک صدور و تمدید مجوز مدارس و مراکز غیردولتی نیز از طرطی این سایت انجام خواهد شد.

بر این اساس،آدرس پورتال مذکور http://zan.mosharekatha.ir می باشد.

به اشتراک بگذارید :