12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ ۰۶:۲۵:۱۵
کد مطلب:  626478
رییس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در زنجان :
عزیزترین و نجیب ترین افراد این نظام معلمان هستند

محمد حسین کفراشی رییس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در جلسه ی هم اندیشی اعضای شورای معاونین،روسای ادارات و کارشناسان حراست نواحی و مناطق استان گفت: عزیزترین و نجیب ترین افراد این نظام معلمان هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،جلسه ی هم اندیشی اعضای شورای معاونین،روسای ادارات و کارشناسان حراست نواحی و مناطق استان با حضور محمد حسین کفراشی رییس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش کشور در محل سالن سازمان برنامه و بودجه استانداری برگزار شد.

کفراشی در ابتدای جلسه گفت:اگر به دنبال توسعه متوازن هستیم باید روی نیروهای انسانی ارزشمند متمرکز شویم.

وی تصریح کرد:نیروی انسانی متوازن می تواند کشور را در اقتصاد مقاومتی یاری نماید.

رییس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که تولید فکر مهمترین صادرات و سرمایه هر کشوری است ابراز داشت:آموزش و پرورش زیر بنای تولید نیروی انسانی است و این معلم است که نیروی انسانی را پرورش می دهد.

این مقام وزارتی ادامه داد:اگر به معلم ارزش دهیم و هزینه کنیم یقینا چندین برابر حسنات این کار متوجه کشور خواهد شد.

کفراشی ضمن تاکید بر حفظ حرمت معلمان گفت:مسئولیت باید رفقای ما را افزون کند نه اینکه از دوستان ما بکاهد.

نماینده ی وزیر آموزش و پرورش در ادامه اظهار داشت:خود ما باید کرامت و حرمت معلم را حفظ کنیم و در این راستا حراست کار سنگینی در خصوص حفظ حرمت های اشخاص بر عهده دارد.

وی در ادامه یادآور شد: مدیران اگر می خواهند در حوزه ی کاری فردی قوی باشند باید ارتباطات خود را با زیر مجموعه حفظ کنند و دیوارها را بردارند و وارد فضای شفاف شوند.

رییس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: نباید کسی از حراست هراس داشته باشد و بر این اساس خزائن نیروی انسانی نزد ماست و باید به نحو احسن از آن حراست کنیم.

وی افزود:انسان ممکن الخطاست و ما نیزباید امانتدار آبروی دیگران بوده و به عنوان یک عامل،کمک کننده و یاریگر هم باشیم.

کفراشی ضمن تاکید بر اینکه وظیفه ما پیشگیری،اصلاح و حمایت از افراد است گفت: عملکرد ما نباید به نحوی باشد که مردم از نظام دلسرد شوند،چون هدف ما طبق گفته مقام معظم رهبری جذب حداکثری و دفع حداقلی است.

وی ادامه داد:عزیزترین و نجیب ترین افراد این نظام معلمان هستند و اگر معلمی اعتراض کرد باید به جان بخریم،چراکه اگر معلم در این جا نتواند حرف بزند پس کجا باید سخن بگوید؟

کفراشی تاکید نمود:دانش آموز با نشاط توسط معلم با نشاط تربیت می شود ودر فضای آرام و بانشاط است که معلم موفق می شود.

رییس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت:حراست باید علاوه بر ایجاد ارتباط قوی و صمیمی ،شفاف باشد.

به اشتراک بگذارید :