11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ ۰۴:۲۸:۵۹
کد مطلب:  626339
رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران:
نیروهای آموزش و پرورش گنجینه‌های نظام هستند

محمدحسین کفراشی رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در حاشیه مراسم گرامیداشت مقام معلم در زنجان و در جمع خبرنگاران گفت:نیروهای آموزش و پرورش گنجینه‌های نظام هستند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از فارس،محمدحسین کفراشی ظهر دیروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انتظار می‌رود،حفظ کرامت معلمی روز به روز بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: باید جایگاه معلمان با توجه به سختی‌ها و مشقت‌های موجود جامعه روز به روز افزایش یابد ولی باز با وجود همه این سختی ها، فرهنگیان نامهربانی‌ها می‌بینند و باید همه جامعه کمک کنند تا این منزلت حفظ شود.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برخی افراد در انتصابات ورود پیدا کرده و اعلام نظر می‌کنند، اظهار کرد: آموزش و پرورش یک سری شاخصه‌ها و معیار‌هایی برای انتصاب نیروهای خود دارد و انتصابات باید براساس شایسته سالاری و توانمندی افراد صورت گیرد.

کفراشی با اشاره به اینکه مسؤولیت مزیتی به جز سختی ندارد و باید فرد بیشتر وقت بگذارد و هزینه کند تا در فعالیت خود موفق باشند، عنوان کرد: پذیرش مسؤولیت شجاعت و جسارتی می‌خواهد تا به نقطه موفقیت دست یابد.

وی با اشاره به اینکه تغییرات در همه جا اتفاق می‌افتد و افرادی می‌روند و افرادی جدید مسؤولیت بر عهده می‌گیرند، اضافه کرد: در فضای آموزش و پرورش در فرآیند انتصابات باید کرامت فرهنگیان حفظ شود و همانطور که با کرامت وارد می‌شوند باید با کرامت نیز بروند و حتی نباید شاهد حرمت شکنی یک خدمتگذار مدرسه نیز باشیم.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه باید منزلت رئیس منطقه و معاونان حفظ شوند، گفت: چرا که همه معلم بوده و اگر در اینجا مشغول نشوند، باید در مدرسه و با دانش‌آموزان کار کنند و بر این اساس باید  کرامتشان حفظ  شوند.

کفراشی با اشاره به اینکه تغییرات در آموزش و پرورش باید با توجه به شاخص‌های اتفاق بیفتد، عنوان کرد: اینکه تغییرات براساس فشارهای بیرونی اتفاق بیفتد منطقی نبوده و کار درستی نیست و وزارتخانه آن را نپذیرفته و برای انتخاب در استان‌ها ملاک‌ها و شاخص‌هایی در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نیروهای آموزش و پرورش گنجینه‌های نظام هستند و نباید به تاراج گذاشته شوند، عنوان کرد: در سفرهای خود به استان‌ها سفارش می‌کنیم که انتصابات براساس چهارچوب تعریف شده و مدونی انجام شود.

کفراشی با اشاره به اینکه قرار نیست نیروها همیشه یک جا بمانند و باید جابه‌جایی نخبه‌ها اتفاق بیفتد، تصریح کرد: باید جابه‌جایی‌ها براساس معیارها صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه باید فردای قیامت به انتخاب خود جواب دهیم، تاکید کرد: افراد باید در انتخاب نیروی خود دقت کنند.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همه تلاش ما این است که افراد سیاسی در آموزش و پرورش ورود پیدا نکنند، افزود: سفارش و تاکید شده که از ورود نیروها به مسائل سیاسی دوری شود.

کفراشی با اشاره به اینکه اگر انتصابات سیاسی اتفاقی بیفتد،وزارت آموزش و پرورش نظارت لازم را انجام داده و و پیگیری می نماید گفت: آموزش و پرورش در این گونه موارد ورود پیدا کرد و مسئله را حل و فصل می نماید.

وی با اشاره به اینکه در صورت نیاز وزارت آموزش و پرورش برخورد می‌کند، بیان کرد: موردی در یکی از استان‌ها بوده که انتصاب برگردانده شده است.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: از مدیران کل آموزش و پرورش درخواست شده که تصمیماتی که امکان تبعات دارد را با وزارتخانه در میان بگذارند.

به اشتراک بگذارید :