14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ ۱۱:۴۸:۳۳
کد مطلب:  623212
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران:
تجلیل از مقام معلم وظیفه‌ی همه‌ قشرهای جامعه است

مراسم گرامی داشت مقام شامخ معلم با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، رئیس و معاونین اداره آموزش و پرورش چهاردانگه در آموزشگاه شهید وجدانی پاک برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت با سعادت حضرت ولیعصر (عج) و گرامیداشت یاد و خاطره معلمانی که در راه تعلیم و تربیت جوانان این کشور زحمت کشیدند، گفت: تجلیل از مقام معلم وظیفه‌ی همه‌ قشرهای جامعه است.

 

وی در ادامه گفت: ما در طول دفاع مقدس پنج هزار شهید معلم و ۳۶ هزار شهید دانش آموز تقدیم نظام کردیم، که این نشان از عملکرد صحیح معلمان میدهد .

فولادوند ادامه داد: معلمین نه تنها در راستای تعلیم و تربیت کوشش کردند، بلکه در برهه های حساس تاریخی نیز ایفای نقش کردند و در قبل از پیروزی انقلاب، نقش روشنگری داشته و مردم را آگاه کردند.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بیشترین زندانیان قبل از پیروزی انقلاب را معلمین تشکیل داده بودند، تصریح کرد: در دوران پیروزی انقلاب نیز این معلمین بودند که راهپیمایی های بزرگ و کوچک را مدیریت می‌کردند و انقلاب را به پیروزی رساندند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران گفت: معلمین بعد از پیروزی انقلاب در پست های کلیدی و حساس ایفای نقش کردند و اینها به خاطر پاک دستی و انقلابی گری این قشر بود.

 

وی با اشاره به اینکه معلم سرمایه های فرهنگی تولید میکند، خاطرنشان کرد: سرمایه‌ی فرهنگی در جامعه زیاد شناخته شده نیست زیرا به دلیل مشکلات اقتصادی ما به دنبال سرمایه های اقتصادی بودیم و از سرمایه های فرهنگی و تربیتی غافل شدیم در صورتیکه سرمایه های فرهنگی مهم ترین سرمایه های این کشور است.

گفتنی است در این مراسم از معلمین برگزیده منطقه چهاردانگه تجلیل شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :