19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  623165
معاون پژوهش، برنامه ریزی وتامین نیروی انسانی استان:
آموزش و پرورش باید در مسیر پژوهش‌محوری حرکت کند

سید محمود سیفی نیا معاون پژوهش، برنامه ریزی وتامین نیروی انسانی استان با اشاره به تغییر رویکرد کتب درسی گفت: آموزش و پرورش باید در مسیر پژوهش‌محوری حرکت کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،سید محمود سیفی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و هفته معلم به پژوهش محور شدن آموزش در سطح مدارس استان تاکید و اظهار داشت: چند سالی است که کتب درسی آموزش و پروش تغییر رویکرد داشته است و دانش‌آموزان را به سمت کارهای پژوهشی سوق می‌دهد.

وی با بیان اینکه معلمان باید از دانش‌آموزان کارهای پژوهشی بخواهند، گفت: آموزش و پرورش باید دانش‌آموزان را از حالت حافظه‌محور و کنکور محور خارج کند.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه هرچقدر دانش‌آموزان پژوهش محور باشند، همان قدر نظام آموزشی کشور موفق‌تر خواهد بود.

وی گریزی به حضور پررنگ دانش‌آموزان زنجانی در جشنواره‌های علمی و مطرح کشور زد و افزود: دانش‌آموزان زنجانی در چند سال گذشته همواره در جشنواره‌هایی همانند خوارزمی، جابر و رشد شرکت و مقام‌های خوبی را کسب کردند.

سیفی‌نیا افزود: حدود چندی پیش معلم زنجانی توانست در جشنواره رشد بابت طراحی خوب انیمیشن تقدیر شود.

وی بیان کرد: در اوایل سال 97 دانش‌آموزان زنجانی در جشنواره خوارزمی موفق به کسب رتبه شدند و همین آمارها نشان از آن دارد نظام آموزش و پرورش به سمت پژوهش محور شدن حرکت می‌کند.

به اشتراک بگذارید :