18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ ۰۹:۳۴:۴۷
کد مطلب:  623080
استاندار زنجان در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان سال1397:
معلمان هنوز قابل اعتمادترین قشر جامعه هستند

اسداله درویش امیری استاندار زنجان در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان سال97گفت:هنوز معلمین قابل اعتمادترین قشر جامعه هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،اسدالله درویش امیری صبح روز در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان سال97گفت:هنوز معلمین قابل اعتمادترین قشر جامعه هستند.

وی افزود:باید از سرمایه اعتماد مردمی به این نهاد مراقبت و آن را حفظ کنیم.
درویش امیری خاطرنشان کرد: تضعیف جایگاه معلم باعث متضرر شدن جامعه، نظام آموزشی و نظام مدیریتی کشور می شود، بنابراین باید این جایگاه را به خوبی تبیین و ارزش آن را پاسداری کنیم.
درویش امیری گفت: فرهنگیان با عمق بخشی به نگاه خود در جایگاه معلم، همواره با عشق کار کردن را سرلوحه کار تربیت نسل آینده قرار دهند.
استاندار زنجان ضمن تبریک هفته معلم اظهار داشت: موافق تامین معیشت و نیازهای این قشر هستیم، اما باید فرهنگیان به مقوله تعلیم و تربیت از منظر دیگری نگاه کنند.
وی تاکید کرد: دولت در پرداخت حقوق و دستمزد فرهنگیان گام های خوبی برداشته و میزان حقوق پرداختی به آنها رشد مناسبی داشته است.
درویش امیری اظهار کرد: این نهاد پایگاه اصلی توسعه نیروی انسانی محسوب می شود و لذت آموزش و تربیت خیلی بالاتر از مسائل مادی است.
وی گفت: تا جایی که ممکن است، باید زمینه واگذاری پروژه های نیمه تمام را به بخش خصوصی سریع تر فراهم شود تا این پروژه ها به سرانجام برسد.
استاندار زنجان تصریح کرد: ستاد برگزاری پاسداشت مقام معلم باید تنوع طلب باشد و برنامه های تکراری، کلیشه ای و خسته کننده برگزار نکند.
گفتنی است،پس از پیروزی انقلاب ‌اسلامی و شهادت استاد مرتضی مطهری در روز 12 اردیبهشت ماه سال 58 توسط گروه فرقان، این روز به عنوان روز معلم نامگذاری شد.

به اشتراک بگذارید :