19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ ۰۳:۴۱:۲۶
کد مطلب:  622451
استاندار زنجان در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان:
روح خیری و مشارکت در استان زنجان نهادینه شده است

اسدالله درویش‌امیری استاندار زنجان بعد از ظهر دیروز در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان گفت:روح خیری و مشارکت در استان زنجان نهادینه شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان، اسدالله درویش‌امیری بعد از ظهر دیروز در بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان زنجان با اشاره به اینکه مردم کشورها در کنار دولت‌های خود برای تامین نیازهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی حضور دارند، اظهار کرد: آموزه‌های دینی و باورهای عمیق اعتقادی در ایرانیان وجود داشته که متاثر از علاقه و عرق ملی است.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران در همین راستا مشارکت در امور عالم‌المنفعه را تکلیف خود می‌دانند، تصریح کرد: در ایران و استان زنجان خیرین بسیار زیادی حضور دارند.

استاندار زنجان با بیان اینکه روح خیری و مشارکت در استان زنجان نهادینه شده و مردم آن را به عنوان یک علاقه در وجود خود احساس می‌کنند، گفت: استعدادها در صورت عدم تلاش خیرین و فراهم نشدن سرپناهی برای فرزندان ما در مدارس، پژمرده می‌شوند.

درویش امیری با بیان اینکه مدارس زمینه رشد و شکوفایی دانش‌آموزان را فراهم می‌کند، ابراز کرد: بعد از انقلاب با افزایش تعداد دانش‌آموزان ساخت مدرسه به یک فرهنگ تبدیل شد و ما شاهد افزایش تعداد خیرین بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه مجمع خیرین مدرسه‌ساز در 450 شهرستان کشور تشکیل شده است، اظهار کرد: یک هزار نفر خیر مدرسه سازدر خارج از کشور و 650 هزار خیر مدرسه ساز در داخل کشور تلاش می‌کنند تا کمبودهای حوزه تعلیم و تربیت را جبران کنند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه اموالی که در راستای تعلیم و تربیت هزینه شود بسیار لذت‌بخش‌تر از هزینه کردن در سایر حوزه‌ها است، خاطرنشان کرد: نیاز به ساخت مدرسه در مناطقی از استان زنجان وجود دارد.

درویش امیری با بیان اینکه 100 نقطه از استان زنجان به دلیل تعداد کم دانش آموزان، نیاز به استقرار کانکس دارد، ابراز کرد: همچنین در برخی نقاط نیز نیازمند ساخت مدارس سه و یا چهار کلاسه وجود داشته که خیرین می‌توانند به خوبی در این حوز‌ه‌ها وارد شوند.

به اشتراک بگذارید :