20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  622211
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در آئین تجلیل از فعالین جشنواره جابر بن حیان مدارس ناحیه 5 اصفهان :
یکی از اهداف اجرای طرح جابر بن حیان در مدارس ابتدایی رصد لذت از تحقیق و پژوهش علمی برای دانش آموزان است

شهین جوانی ، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در آئین تجلیل از دانش آموزان شرکت کننده طرح جابر بن حیان مدارس پسرانه ناحیه 5 اصفهان گفت : یکی از اهداف اجرای طرح جابر بن حیان در مدارس ابتدایی رصد لذت از تحقیق و پژوهش علمی برای دانش آموزان است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه 5 اصفهان با حضور شهین جوانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ؛ محمد قندهاری مدیر آموزش و پرورش ناحیه 5 اصفهان ؛ سبزه علی رئیس اداره تکنولوژی معاونت آموزش ابتدایی اداره کل ؛ معاونین ؛ کارشناس مسئولان ؛ کارشناسان آموزش و پرورش ؛ مدیران مدارس ابتدایی پسرانه ؛ رابطین طرح جابر بن حیان و همچنین دانش آموزان شرکت کننده در طرح جابر بن حیان در سالن شهید بهشتی ناحیه 5 اصفهان برگزار گردید .

شهین جوانی ، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در آئین تجلیل از دانش آموزان شرکت کننده طرح جابر بن حیان مدارس پسرانه ناحیه 5 اصفهان گفت : یکی از اهداف اجرای طرح جابر بن حیان در مدارس ابتدایی رصد لذت از تحقیق و پژوهش  علمی برای دانش آموزان است .

وی افزود : هدف ما از اجرای طرح های مختلف علمی ؛ پژوهشی هدایت جوششی و خود فعالانه دانش آموزان به سوی تحقیق و پژوهش و علم آموزی همراه با عمل می باشد .

جوانی در ادامه تصریح کرد : اگر زمینه پژوهش و تحقیق برای دانش آموزان فراهم شود تا با ذوق و علاقه به سمت و سوی تحقیق و پژوهش بروند ؛ این عمل همراه با ذوق و شوق همراه شده و پایدار خواهد بود .

شهین جوانی در ادامه دانش آموزان را به دیدن طبیعت و مرور سایت های علمی ؛ استفاده از حواس پنجگانه ؛ مطالعه کتابهای علمی و تفکر در علت وقوع رویدادهای مختلف تشویق و سفارش نمود .

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خطاب به فعالین طرح جابر بن حیان مدارس آموزش و پرورش ناحیه 5 اصفهان گفت : دانش آموزانی می خواهیم که دلبسته به کشورمان باشند و هر جایی که اسمی از ایران هست دلشان بلرزد و بگویند وظیفه داریم کاری برای آبادانی و اعتلای کشور انجام دهیم . و البته وظیفه ما مسئولین نیز این است که برای ایران دوستی برنامه ریزی و تلاش کنیم .

شهین جوانی خصوصیات و ویژگی های افراد خلاق را اینگونه مطرح کرد :

( 1 ) کنجکاو و جستجو گر هستند

( 2 ) برای حل مسائل مختلف راه حل های مختلف پیدا می کنند .

( 3 ) افکار  و عقایدخود را راحت مطرح می کنند .

( 4 ) توانایی گفتگوی اخلاقی و موثر و نقاد دارند .

( 5 ) برای تمامی سوالات خود دنبال پاسخ مناسب هسند .

( 6 ) پر انرژی و شاداب هستند .

( 7 ) چیزی را که می بینند تصویر سازی ذهنی می کنند .

( 8 ) تمرکز حواس دارند .

وی در ادامه از دو چالش مهم پیش رو و دغدغه فکری صحبت کرد و ادامه داد : موضوعی که برای من دغدغه و چالش می باشد ؛ چالش کم آبی است که شما دانش آموزان به خوبی می توانید به رفع این مشکل کمک کنید . و چالش دوم عدم احترام به محیط زیست و زمین است . وی از دانش آموزان خواست در خصوص چالش کم آبی و چالش عدم احترام به زمین تحقیق و پژوهش کرده و نتایج خود را به معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ارسال نمایند .

به اشتراک بگذارید :