14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ ۰۷:۱۰:۱۸
کد مطلب:  621974
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران:
استفاده بهینه از اوقات فراغت موجب کاهش آسیبهای اجتماعی خواهد شد

دومین روز نشست هم اندیشی معاونین پرورشی شهرستانهای استان تهران با حضور مدیرکل فرهنگی و هنری، اردها و فضاهای پرورشی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران، معاونین پرورشی و فرهنگی استان های خوزستان و شهرستانهای تهران، روسای ادارات پرورشی و فرهنگی اداره کل و معاونین پرورشی و تربیت بدنی شهرستانهای تهران در اردوگاه شهید مصطفی خمینی دماوند برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از پانا، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با تبریک ایام ولادت حضرت صاحب الزمان (عج) و هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: فعالیت در حوزه پرورشی و فرهنگی با پیچیدگی های خاصی توام است، و علت کم توجهی به جریانها و مباحث فرهنگی به این دلیل است که نتیجه عملکرد این فعالیتها در دراز مدت قابل مشاهده است، به همین دلیل چون نتیجه سریع در کار نیست از توجه به این امر غافل می شویم.

 

فولادوند با اشاره به اینکه نباید در آموزش و پرورش به دنبال کسب نتایج آنی از فعالیتها بود، افزود: حوزه پرورشی عنصر پرورش دهنده نیروهای فرهنگی و تاثیر گذار در جامعه است و باید با برنامه ریزی های دقیق و استفاده از نیروهای متخصص در این زمینه فعالیت کنیم تا با مشکلات متعددی در جامعه از جمله آسیبهای اجتماعی مواجه نشویم، و این حساسیت کار در این مجموعه را می رساند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران گفت: با پیشرفت تکنولوژی های امروزی و عدم بستر سازی مناسب در مواجه با آن، معضل آسیبهای اجتماعی با رشد بیشتری بوجود آمد و به علت نبود متولی خاص، روز به روز در حال پیشرفت است.

 

وی با اشاره به اینکه نقطه شروع آسیبهای اجتماعی، اوقات فراغت است، افزود: ما باید به دنبال نسخه شفابخش برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان باشیم تا بتوانیم این خلاء های موجود در جامعه را پر کنیم.

 

این مقام مسول با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم دانش آموزان مهارتهای مختلف را بیاموزند و برای این مهم آنها را به محیط های خارج از کلاس درس بیاوریم، تصریح کرد: سالنهای ورزشی، کانون ها واردوگاه ها باید کاملا در اختیار اوقات فراغت دانش آموزان قرار گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :