16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ ۰۴:۵۰:۳۰
کد مطلب:  621787
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
برگزاری مرحله پایانی ششمین المپیاد علمی خواندن

مرحله پایانی ششمین المپیاد علمی خواندن ویژه دانش آموزان پایه هشتم متوسطه مناطق 21گانه شهرستان های استان تهران برگزار گردید.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر، اظهار داشت: ششمین مرحله المپیاد علمی خواندن ویژه دانش آموزان پایه هشتم با مشارکت منتخبین مناطق 21گانه شهرستان های استان تهران در محل اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار گردید .

وی افزود:  در این دوره از المپیاد، تیم های ورامین و جوادآباد موفق به کسب رتبه اول  ،اسلامشهر و پردیس موفق به کسب رتبه دوم  و شهرقدس و رباط کریم رتبه سوم را به خود اختصاص دادند و 4 نفر از دانش آموزان منتخب در رشته های شاهنامه خوانی، غزلیات حافظ، مثنوی خوانی و گلستان سعدی دیپلم افتخار دریافت کردند.

شفیع پور رتبه های کسب شده در این المپیاد را شاخصی مهم از توانمندی و تلاش دانش آموزان و همه دست اندرکاران عرصه تعلیم و تربیت استان دانست و افزود: نقش بی بدیل ادبیات در تحولات جوامع انسانی نقشی اثرگذار و فزاینده است .

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد: سرآمدان ادب پارسی، گنجینه ای بسیار ارزشمند برای همه دوران ها می باشند و تأثیر متقابل ادبیات و جامعه عنصری مهم در تعالی و ارتقای ظرفیت های فرهنگی جوامع است.

این مقام مسئول ،تصریح کرد: ادبیات در هر زمان بازتابی از تلاش ها و اندیشه های ژرف جامعه است که با بررسی و کاوش در محتوای آن می توان سیر تحولات پدیده های اجتماعی را ردیابی و تحلیل نمود.

گفتنی است، این المپیاد در دو بخش شنیداری و خوانشی و با حضور کارشناس مسئول گروه های آموزشی دوره دوم متوسطه وزارت متبوع، مسئولین دبیرخانه های کشوری زبان وادبیات فارسی و کارشناسان و سرگروه های زبان وادبیات فارسی استان برگزار گردید.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :