12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ ۱۲:۴۰:۰۰
کد مطلب:  621241
معاون پرورشی استان در آیین افتتاح سیزدهمین همایش نجوم کشوری:
امسال سایت همایش نجوم دانش‌آموزی کشوری برای نخستین بار توسط زنجان طراحی و اجرا شد

محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان در آیین افتتاح همایش نجوم دانش آموزی کشوری گفت:امسال سایت همایش نجوم دانش‌آموزی کشوری برای نخستین بار توسط زنجان طراحی و اجرا شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،آیین افتتاح سیزدهمین همایش نجوم دانش آموزی کشوری صبح امروز با حضور اقایان اسدپور و حلاجی کارشناسان اداره کل فرهنگی و هنری وزارت،معاون پرورشی و فرهنگی استان،مسئولان و دانش آموزان در محل کانون سهروردی زنجان برگزار شد.

محمود عباسی درابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم به میهمانان اظهار کرد: سایت همایش نجوم دانش‌آموزی کشوری برای نخستین بار توسط کانون سهروردی زنجان طراحی و اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال مقالات ارسالی توسط دانش آموزان به جشنواره رشد افزایش کمی و کیفی داشته است، گفت: برگزاری این گونه همایش‌ها دمیدن روح  پژوهش با امید و آینده باوری و آینده پژوهشی در دانش آموزان است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه به تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: با اجرای این سند در تلاش هستیم که دانش آموزانی در طراز جمهوری اسلامی تربیت کنیم.

عباسی با اشاره به لزوم سرمایه‌گذاری در کانون‌های فرهنگی و تربیتی ادامه داد: در زمینه تجهیزات و نیروی انسانی هم باید نگاهمان تغییر کند.

وی در ادامه بر تربیت دینی دانش‌آموزان تاکید کرد و گفت: در همین راستا دین مبین اسلام نیز عقل را تقدیس کرده و بشر را به علم‌آموزی سفارش کرده است و مسلمانان نیز در طول زمان در رشته‌های مختلف سرآمد بوده‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان قرآن را کتاب جامع و کامل برای سعادت بشر عنوان کرد و گفت:در قرآن رمز و رازها و اسرار علمی و پیش‌گویی‌ها آمده است.

عباسی در ادامه به تعداد دانش‌آموزان شرکت کننده در برنامه‌های فرهنگی آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: هر سال حدود 40 هزار دانش آموز از فعالیت‌های کانون سهروردی استفاده می‌کنند و این نشان از اهمیت کانون‌ها در کشور دارد و باید نگاه وزارت در این زمینه تغییبر کند و نقش کانون‌ها در آموزش دانش آموزان پررنگ‌تر شود.

گفتنی است سیزدهمین همایش نجوم دانش‌آموزی کشوری، پس از ارائه مقالات توسط دانش‌آموزان منتخب و جمع‌بندی نتایج با برگزاری آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان، عصر امروز در کانون سهروردی زنجان به کار خود پایان خواهد داد.

به اشتراک بگذارید :