18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ ۱۱:۳۰:۰۰
کد مطلب:  621204
با حضور دانش آموزانی از 11 استان کشور:
سیزدهمین همایش دانش آموزی نجوم کشوری در زنجان در حال برگزاری است

با حضور دانش آموزان قطب های یک،چهار و شش کشور،سیزدهمین همایش دانش آموزی نجوم کشوری به میزبانی کانون فرهنگی و تربیتی سهروردی زنجان در حال بر گزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، سیزدهمین همایش دانش آموزی نجوم کشوری با حضور میهمانان وزارتی و استانی و دانش آموزان منتخب این دوره در کانون سهروردی زنجان در زنجان  در حال برگزاری است .

بر این اساس امسال دانش آموزان 11 استان کشور در این همایش برای تبادل اندیشه ها،تجربیات و یافته های خوددر حوزه ی نجوم وبا هدف تقویت روحیه ی مشارکت پذیری و پژوهش محوری در زنجان حضور دارند.

درهمین راستا دبیرخانه نجوم دانش آموزی کشوری از نیمه دوم مهر ماه تشکیل گردید و کارهای ابتدایی برای برگزاری شایسته همایش با حضور دانش آموزان برگزیده انجام شد.

شایان ذکر است امسال برای اولین بار،سایت نجوم توسط کانون سهروردی زنجان طراحی و راه اندازی شد و  ارسال آثار برای دانش آموزان بسیار آسان گردید.

امسال 600 مقاله به دبیر خانه ی سیزدهمین همایش نجوم دانش آموزی کشوری ارسال شده است که فقط 320 عنوان مقاله که در زمان مشخص شده توسط دانش آموزان ارسال شده است داوری گردید.

لازم به ذکر است،از 320 مقاله داوری شده 166 مقاله مربوط به دوره اول متوسطه و 154 مقاله مربوط به دوره دوم متوسطه می باشد.

گفتنی است،امسال دانش آموزان استان های اردبیل،آذربایجان های شرقی و غربی،گیلان،سمنان،کردستان،کرمانشاه،البرز،همدان،قزوین و زنجان در این همایش حضور دارند و به ارائه کارهای خود می پردازند.

قرار است امروز و تا مراسم اختتامیه در کنار بر نامه های متنوع ،تعداد12 مقاله منتخب نیز توسط دانش آموزان ارائه گردد.

سیزدهمین همایش نجوم دانش آموزی کشوری،پس از ارائه مقالات توسط دانش آموزان منتخب و جمع بندی نتایج با برگزاری آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان،عصر امروز با حضور مدیر کل اموزش و پرورش استان زنجان در کانون سهروردی زنجان به کار خود پایان خواهد داد.

به اشتراک بگذارید :