12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  621181
دبیر سیزدهمین همایش نجوم دانش‌آموزی کشوری خبر داد:
ارسال 600 مقاله به همایش نجوم دانش‌آموزی کشور

اکبر تقی لو دبیر سیزدهمین همایش نجوم دانش‌آموزی کشوری از ارسال 600 مقاله به همایش نجوم دانش‌آموزی کشور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،اکبر تقی‌لو صبح امروز در آیین افتتاحیه این همایش در کانون فرهنگی و تربیتی سهروردی گفت: تداوم برگزاری همایش نجوم مرهون تلاش های پیشکسوتان و علاقمندان  این عرصه است.

وی افزود: استان زنجان در سال‌های گذشته میزبان همایش نجوم با شرکت قطب‌های چهار و شش کشور بود و امسال نیز با توجه به پتانسیل موجود میزبانی سه قطب یک، چهار و 6 کشور را بر عهده دارد.

دبیر سیزدهمین همایش نجوم دانش آموزی کشوری ادامه داد: امسال دانش آموزان 11 استان کشور در این همایش برای تبادل اندیشه‌ها، تجربیات و یافته‌های خود در حوزه نجوم در زنجان حضور دارند.

وی افزود:هر سال دبیرخانه نجوم دانش‌آموزی کشوری از نیمه دوم مهرماه تشکیل می‌شود و کارهای ابتدایی برای برگزاری شایسته همایش را با حضور دانش‌آموزان برگزیده انجام می‌دهد.

تقی‌لو تصریح کرد: بر همین اساس و با توجه به داوری‌های دقیق صورت گرفته روی آثار رسیده از دانش‌آموزان تاکید می‌کنم که حق هیچ دانش‌‍آموزی در این زمینه تضییع نشده است.

دبیر سیزدهمین همایش دانش آموزی کشوری نجوم از طراحی سایت نجوم برای اولین بار توسط کانون سهروردی زنجان خبر داد و گفت: با وجود این سایت ارسال آثار برای دانش آموزان بسیار آسان شده است.

وی افزود: از 600 مقاله رسیده به دبیرخانه جشنواره 320 عنوان مقاله در زمان مشخص شده توسط دانش‌آموزان ارسال و داوری شده است.

دبیر سیزدهمین همایش دانش‌آموزی کشوری نجوم ادامه داد: از 320 مقاله داوری شده 166 مقاله مربوط به دوره اول متوسطه و 154 مقاله مربوط به دوره دوم متوسطه است.

تقی‌لو هدف اصلی از برگزاری این همایش را تقویت روحیه مشارکت‌پذیری و پژوهش محوری در دانش آموزان عنوان کرد و گفت: امسال دانش‌آموزان استان‌های اردبیل، آذربایجان‌های شرقی و غربی،گیلان، سمنان،کردستان، کرمانشاه، البرز، همدان، قزوین و زنجان در این همایش حضور دارند و به ارائه کارهای خود اقدام می‌کنند.

گفتنی است سیزدهمین همایش نجوم دانش‌آموزی کشوری، پس از ارائه مقالات توسط دانش‌آموزان منتخب و جمع‌بندی نتایج با برگزاری آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان، عصر امروز در کانون سهروردی زنجان به کار خود پایان خواهد داد.

به اشتراک بگذارید :