12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ ۱۳:۲۰:۰۰
کد مطلب:  620539
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان و سایر مسئولان:
نمایشگاه متمرکز معرفی مشاغل در محل کارخانه کبریت سابق زنجان افتتاح شد

همزمان با هفته معرفی مشاغل و با حضور فرماندار زنجان ، مدیر کل و معاونین پرورشی و آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان ، مسئولان ،فرهنگیان و دانش آموزان،نمایشگاه متمرکز معرفی مشاغل در محل کارخانه کبریت سابق زنجان افتتاح شد و شروع کار کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، همزمان با هفته معرفی مشاغل و با حضور فرماندار زنجان ، مدیر کل و معاونین پرورشی و آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان ، مسئولان ،فرهنگیان و دانش آموزان،نمایشگاه متمرکز معرفی مشاغل در محل کارخانه کبریت سابق زنجان افتتاح شد و شروع کار کرد.

در این نمایشگاه غرفه های ادارات فنی و حرفه ای،جهاد کشاورزی،میراث فرهنگی،دانشگاه فنی و حرفه ای،نیروی انتظامی،بنیاد تعاون و زندان ها وتعدادی از کارآفرینان جوان و هنرستان های نواحی یک و دو برای بازدید فرهنگیان،دانش آموزان و عموم برگزار شده است.

شایان ذکر است،نمایشگاه معرفی مشاغل از تاریخ 8 لغایت 12 اردیبهشت سال جاری به صورت صبح و عصر (صبح ویژه دانش آموزان و عصر برای عموم) دایر می باشد.

مریم رشتچی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گویی با کارشناس این اداره گفت:بازدید دانش آموزان از مراکز علمی و صنعتی،سخنرانی صاحبان حرف و مشاغل در مدارس،برگزاری جلسات توجیهی به صورت کلاسی برای دانش آموزان پایه نهم به تعدا12 هزار و 800 نفر،برگزاری جلسات توجیهی به صورت کلاسی برای تمامی اولیای دانش آموزان پایه نهم و برگزاری آزمون های مشاوره ای "توانایی و رغبت"به صورت الکترونیکی از برنامه های مدنظر برای اجرا در هفته مشاغل می باشد.

وی افزود: هدف اصلی از برگزاری نمایشگاه متمرکز معرفی مشاغل،اهمیت موضوع آماده سازی نیروی انسانی مورد نیاز جامعه و بازار کار براساس ویژگی های فردی و اجتماعی و لزوم آشنایی دانش آموزان با مشاغل موجود در جامعه جهت انتخاب شاخه و رشته تحصیلی مناسب است.

این مقام مسئول با تاکید بر ایجاد بستر مناسب برای انتخاب آگاهانه در هدایت تحصیلی دانش آموزان گفت:باید دانش آموزان را یاری کنیم تا رشته و شغل آینده خود را بر اساس علایق،استعدادها و نیازهای جامعه و به صورت آزادانه انتخاب نمایند.

وی در پایان از همکاری سایر دستگاه ها و نهادهای استان برای یاری آموزش و پرورش در برپایی این نمایشگاه و معرفی مشاغل به دانش آموزان و اولیا آنان قدردانی نمود.

به اشتراک بگذارید :