11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ ۰۳:۴۱:۲۹
کد مطلب:  619995
رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان زنجان:
سه درصد دانش آموزان زنجان در مدارس تیزهوشان تحصیل می کنند

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان زنجان گفت: سه درصد از دانش آموزان این استان در مدارس استعدادهای درخشان مشغول به تحصیل هستند که این میزان برابر با استاندارد جامعه آماری تیزهوشان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،جمال رحمتی رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سه درصد از دانش آموزان این استان در مدارس استعدادهای درخشان مشغول به تحصیل هستند که این میزان برابر با استاندارد جامعه آماری تیزهوشان است.

وی افزود: تعداد دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان استان زنجان در دوره های تحصیلی اول و دوم متوسطه بین سه هزار تا سه هزار و 300 نفر در نوسان است.
به گفته رحمتی ، طی چند سال اخیر با فعالیت های انجام شده در اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان آمار دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان زنجان به میزان استاندارد رسید.
رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان زنجان گفت: سالانه حدود 250 دانش آموز وارد مدارس استعدادهای درخشان استان و همین تعداد نیز از این مدارس فارغ التحصیل می شوند.
رحمتی تاکید کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای سال تحصیلی 98 – 97 ممنوع شده است.
وی یادآوری کرد: به منظور اجرای این مصوبه، مدارس استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی جدید ورودی در پایه هفتم نخواهند داشت.
رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه ورود به مدارس دوره دوم متوسطه به شرط قبولی در آزمون آن است، افزود: دانش آموزانی که علاقه مند و حائز شرایط ادامه تحصیل در پایه دهم مدارس استعداهای درخشان هستند، باید در آزمون ورودی شرکت کنند.
رحمتی اعلام کرد: ثبت نام برای آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از 28 فروردین آغاز شده و تا چهارم اردیبهشت ادامه دارد.
به گفته وی، آزمون ورودی در 11 خردادماه سالجاری برگزار و نتایج آن نیز تیر ماه به اطلاع دانش آموزان شرکت کننده اعلام خواهد شد.
به گزارش ایرنا، هم اکنون سه هزار و 200 دانش آموز در 15 مدرسه استعدادهای درخشان در دوره های اول و دوم متوسطه مشغول به تحصیل هستند.
این مدارس در ناحیه یک و 2 شهرستان زنجان، ابهر، خدابنده و خرمدره است.
سال تحصیلی جاری در مجموع 18 هزار و 182 دانش آموز در 2 هزارو 436 مدرسه استان زنجان مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :