20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ۱۵:۱۵:۰۰
کد مطلب:  619103
معاون وزیر آموزش و پرورش درسمنان:
تحصیل بیش از 11 درصد دانش‌آموزان کشور در مدارس و مراکز غیردولتی/ پوشش دانش‌آموزی در مدارس غیردولتی به 15 درصد می‌رسد

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بیش از 11 درصد دانش‌آموزان کشور در مدارس و مراکز غیردولتی تحصیل می‌کنند، گفت: تا پایان سال 1400، مکلف هستیم سهم پوشش دانش‌آموزی در مدارس غیردولتی را به 15 درصد برسانیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان سمنان، مجتبی زینی‌وند ظهر امروز در جشنواره خیران مدرسه‌دار استان سمنان که در سالن شهید مطهری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین وظیفه مدارس و مراکز غیردولتی، ارتقای نظام تعلیم و تربیت در امر آموزش است.

وی با تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره و ابلاغ سلام وزیر آموزش و پرورش به‌تمامی دست‌اندرکاران این جشنواره بیان کرد: وزیر تأکید داشت با توجه به اهمیت این جشنواره در فعال‌تر شدن عرصه تعلیم و تربیت در نظام آموزش و پرورش، این جشنواره در تمام استان‌ها برگزار شود.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: در عصر جهانی شدن و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات که به‌عنوان عصر دانش، دانایی و توانایی است و تحولاتی که در تمامی حقوق اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی رخ داده، یکی از ویژگی‌های این فناوری، افزایش اندیشه مشارکت در همه امور است.

زینی‌وند ادامه داد: طبیعی است در چنین فضایی مطالبه برای آموزش باکیفیت ایجاب می‌کند که از مشارکت حداکثری در آموزش و پرورش استفاده شود.

وی  افزود: بیش از 11 درصد دانش آموزان در مدارس غیرانتفاعی مشغول تحصیل‌اند و با راه‌اندازی آموزشگاه‌ها بیش از 88 میلیارد تومان صرفه‌جویی در اعتبارات دولتی آموزش و پرورش استان سمنان صورت گرفته است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این فقط صرفه‌جویی در بخش نیروی انسانی است و اگر مبالغ آن در بحث فضا و سرانه دانش‌آموزی نیز محاسبه شود، قطعاً این رقم به چهار برابر افزایش خواهد یافت.

زینی‌وند بیان کرد: مهم‌ترین وظیفه و خدمتی که مؤسسان مدارس و مراکز غیردولتی ارائه می‌کنند، این است که کیفیت نظام تعلیم و تربیت آموزشی را ارتقا می‌بخشند.

وی ادامه داد: مؤسسان مدارس غیردولتی در زمینه برنامه‌ریزی برای ایجاد یک محیط مناسب آموزشی و ارتقای برنامه‌های آموزشی و پرورشی کمک‌های شایانی انجام دادند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: نگاه ویژه به مقوله مشارکتی در آموزش و پرورش موجب شده که هم در بحث تسریع و تصویب آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها، سیاست‌گذاری و هم جهت‌گیری کلان نظام آموزش و پرورش و مخصوصاً نگاه ویژه‌ای که مقام عالی وزارت به جذب حداکثری مشارکت دارند، فرصت ارزشمندی در این مهم ایجاد شود و برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش که تا سال 1400 تعریف شده، تحقق یابد و سهم ما در پوشش دانش‌آموزی مدارس غیردولتی باید به 15 درصد برسد.

زینی‌وند افزود: تیمی که در وزارت آموزش و پرورش با مدیریت وزیر در این راستا برنامه‌ریزی می‌کنند، این زمینه را فراهم کردند که بتوانند از ظرفیت مردم برای اداره مدارس و کمک آموزش و پرورش خوب استفاده کنند و این فرآیند تسهیل شود.

وی گفت: در طول این هشت ماه موفق شدیم، اساسنامه سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش را به تصویب هیأت دولت برسانیم.

به اشتراک بگذارید :