19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ۰۸:۵۰:۰۲
کد مطلب:  618942
رئیس اداره فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی استان خبر داد:
برگزاری مرحله ی استانی سی وششمن دوره ی جشنواره ی فرهنگی و هنری

سی و ششمین دوره ی مسابقات فرهنگی و هنری دانش‌آموزان استان زنجان با رویکرد آموزشی، تربیتی و مهارت آموزی برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،هر سال مسابقات فرهنگی و هنری به منظور شناسایی و ارج  نهادن به استعدادهای هنری و پرورش خلاقیت های فردی و گروهی، تربیت اجتماعی  وتقویت حس مشارکت جویی دانش آموزان با تکیه بر سند تحول بنیادین، توسط معاونت پرورشی و فرهنگی برگزار می گردد.

مریم شعبانی با بیان این مطلب افزود: مرحله ی استانی این مسابقات  در بخش حضوری با شرکت 1300 نفر از دانش آموزان مقاطع دوره ی اول و دوم متوسطه  در قالب رشته های انفرادی و گروهی از تاریخ 26 فروردین  تا 4 اردیبهشت ماه سال جاری  با همکاری کانون فرهنگی و تربیتی سهروردی برگزار گردید.

وی افزود:در بخش تئاتر و هنرهای نمایشی 35 گروه برتر(در گرایش های صحنه ای،عروسکی،نمایشنامه خوانی و نقالی) ،  دربخش هنرهای آوائی 27 گروه  منتخب سرود ( محلی و تلفیقی)  13 گروه هم نوازیی و 72  نفر در رشته ی تک نوازی  و آواز پسران  در این دوره از مرحله ی استانی مسابقات به رقابت با یکدیگر پرداختند.

رئیس اداره فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرورشی استان تصریح کرد:تشکیل کارگاه های مهارت‌آموزی با هدف آموزش، تشخیص و تائید اصالت آثار منتخب   به تعداد 15 کارگاه آموزشی با حضور اساتید صاحب نام و برجسته  و نیز داوران مسابقات از دیگر برنامه های مرحله ی استانی این دوره از جشنواره بود.

لازم به ذکر است آثار منتخب پس از رفع نواقص طی ماه آتی به دبیرخانه کشوری ارسال خواهد شد.

شعبانی ضمن تشکر از مدیران، مربیان و اولیای دانش آموزان و دست اندرکاران مسابقات از صف تا ستاد، گفت:  با  عنایت به نظر تخصصی داوران ، مدرسین و کارشناسان، امسال آثار از نظر کمی و کیفی رشد قابل توجهی داشته و امیدواریم در مرحله کشوری جشنواره دانش آموزی نیز شاهد هنرنمایی و موفقیت بیش از پیش دانش آموزان فرهیخته و هنرمند استان زنجان باشیم.

به اشتراک بگذارید :