11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ۰۴:۱۳:۴۷
کد مطلب:  618466
امام جمعه موقت تهران در مجلس دانش آموزی؛
شرایط امروز برای پیشرفت دانش آموزان به مراتب مهیاتر از دهه های گذشته است

امام جمعه موقت تهران در جمع نمایندگان مجلس دانش آموزی، گفت: شرایط امروز برای پیشرفت دانش آموزان به مراتب مهیاتر از دهه های گذشته است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، حجه الاسلام ابوترابی فرد در نشست پایانی مجلس هشتم دانش آموزی با اشاره به روند رشد تدریجی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: علی رغم فشارها، تحریم ها علیه انقلاب نوپای اسلامی ایران توانست به جایی برسد که امروز جز محدود کشورهای هسته ای و سایر پیشرفت های علمی باشد و بتواند حرف اول را در منطقه بزند.

 

وی افزود: دانش آموزان می توانند با عزم و اراده در دنیایی که کشورها با زور و قدرت حرف خود را پیش می برند، ایران را به یکی از قدرت های بزرگ دنیا تبدیل کنند.

 

حجه الاسلام ابوترابی فرد خاطر نشان کرد: معدل سن افرادی که ایران را به یکی از قدرت های هسته ای تبدیل کردند، 27 سال بود اما شرایط امروز برای دانش آموزان به گونه ای است که می توانند بیشتر از هر زمانی برای پیشرفت کشورشان تلاش کنند و اگر حرکت هسته ای امروز آغاز می شد، سن دانشمندان ما به حدود 22 سال می رسید.

 

وی ادامه داد: شرایط کشور به گونه ای است که دانش آموزان امروز می توانند با اراده ای قوی تر، مراتب ترقی را طی کنند؛ بنابراین دانش آموزان باید مشکلات مدیریتی، اقتصادی و سیاسی کشور را رصد کنند و با عزم و اراده ای محکم مشکلات را رفع کنند.

 

امام جمعه موقت تهران، اظهار کرد: دانش آموزان باید تمام سعی خود را در تهذیب نفس و تحصیل علم به کار گیرند  و پایه های شخصیت خود را در دوره دبیرستان استوار کنند و شبانه روز برای پیشرفت های علمی تلاش کنند.

 

به اشتراک بگذارید :