15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۱۰:۰۸:۱۸
کد مطلب:  617228
در نشست کمیته استانی همکاری ها مطرح شد
ابراز خرسندی نماینده ولی فقیه از فعالیت های حوزه و آموزش و پرورش در کردستان

نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان کردستان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاری ها  این نشست با حضور معاون امور استانها ، معاون پژوهش و برنامه ریزی ، مدیر دفتر تهران، مدیر کل آموزش و پرورش استان و اعضای کمیته استانی همکاری ها  در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد.

در این نشست نماینده ولی فقیه در استان با تشکر از حضور معاونین دبیرخانه همکاری ها و کمیته همکاری استان روند بر گزاری  گفتمانهای دینی را مطلوب دانست و گفت : با مشارکت اعضای کمیته ، برنامه های خوبی در سطح استان پیگیری و انجام می شود.

حجت الاسلام والمسلمین  حسینی شاهرودی با اشاره به ظرفیت های موجود و ضرورت توجه به مقوله آموزش و پرورش و تاثیر گذاری اقدامات در  مسایل تربیتی نسل نوجوان ،گفت؛ در صورت انجام اقدامات فرهنگی و مشارکت دانش آموزان در این راستا می توان سبک زندگی  نظیر آموزشقوانین و فرهنگ مصرف و... را از طریق دانش آموزان به خانواده ها منتقل کرد.

وی با تاکید بر اختصاص اعتبارات فرهنگی برای پیگیری برنامه های تربیتی ، دینی و مسایل پرورشی ، جلب مشارکت معنوی ، فکری و مالی استان در پیگیری برنامه های کمیته را یک ضرورت دانست.

حجت الاسلام والمسلمین  حسینی شاهرودی بی توجهی به امر آموزش و پرورش را غیر قابل توجیه دانست و با تاکید بر ضرورت پرداختن به مسایل تربیتی و ارزشی در کنار آموزش علوم ، گفت : علم بدون تربیت و تزکیه ارزشی ندارد.

وی اقدامات صورت گرفته در استان را قابل قبول دانست و خواستار حمایت مالی ستاد از فعالیت های استانی شد  .

در ادامه این نشست ،حجت الاسلام حسین درودی معاون امور استانهای دبیرخانه  ستاد همکاری ها گزارشی از بازدید اعضای ستاد از فعالیت کمیته استانی در سطح شهرستانها و مناطق ارایهو فعالیت های فرهنگی و تربیتی انجام شده را مطلوب ارزیابی کرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه جدی به فعالیت کمیته همکاری در استانها و جلب مشارکت مسولین و استانداران و ائمه جمعه گفت : حلقه فرهنگی آموزش و پرورش در استانها باید با حضور مسئولین طراز اول باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان نیز با تشکر از حضور اعضای دفتر همکاری حوزه و آموزش و پرورش در استان گفت : همکاری دو نهاد آموزش و پرورش و حوزه های علمیه، موجب تاثیر گذاری در برنامه های تربیتی خواهد شد.

قربانی  ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های استان در قالب اقدامات مشترک و همکاری دفتر نماینده ولی فقیه ، از حمایت معنوی و مساعدت مالی دفتر و همکاری اعضای کمیته در اجرای برنامه های مشترک تقدیر کرد.

در پایان حجت الله نریمانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان گزارشی از کمیته همکاری های استان ارایه کرد و اعضای کمیته نیز فعالیت های حوزه مربوطه در اجرای برنامه های مشترک را تشریح کردند.

به اشتراک بگذارید :