12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۰۹:۳۸:۵۳
کد مطلب:  617184
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:
حل مشکلات مدارس زنجان در حوزه سلامت نیازمند همراهی سایر دستگاه‌ها است

مریم رشتچی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: برای اینکه مشکلات مدارس در حوزه سلامت به حداقل برسد، نیازمند همراهی سایر دستگاه‌ها هستیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، مریم رشتچی ظهر امروز در مراسم تقدیر از مربیان و مراقبین سلامت مدارس استان زنجان ضمن تقدیر از فعالان حوزه بهداشت و سلامت دانش‌آموزان اظهار کرد: شاهد تغییرات مطلوبی در حوزه سلامت بوده و امیدواریم که با همت و یاری سایر دستگاه‌ها بتوانیم توفیقات بیشتری را در زمینه بهداشت دانش‌آموزی، بوفه مدارس، پیشگیری از معلولیت‌ها و ... به دست آوریم و مشکلات مدارس در حوزه سلامت را به حداقل برسانیم.

وی به افزایش تعداد مربیان بهداشت از ۳۸ به ۱۲۷ نفر در سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: این اقدام گام موثری در راستای بهبود شرایط سلامت در مدارس می باشد.

ذبیح اله تاراسی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان نیز به چالش های موجود در حوزه سلامت و تندرستی دانش آموزان اشاره نموده و اظهار امیدواری کرد این موانع و مشکلات به زودی بر طرف شود.

همچنین رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در این جلسه با اشاره به عملکرد رضایت بخش این اداره در حوزه سلامت و بهداشت مدارس عنوان کرد: سواد سلامت دانش آموزان و اولیا در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

ایرج مقدمی با اشاره به افزایش پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان در سال‌های اخیر تصریح کرد: پیشگیری از بروز اپیدمی پدیکلوز و ارتقای سلامت و بلوغ نوجوانان دیگر اقدامات انجام شده در طول سال توسط اداره سلامت و تندرسی اداره کل آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به پیگیری برای پیشگیری از معلولیت‌های جسمی و روانی دانش‌آموزان در طول سال خاطر نشان کرد: ارائه مکمل‌های آهن‌یاری و ویتامین D و تجهیز مدارس به اقلام  کمک‌های اولیه از مهم‌ترین اقدامات این اداره در حوزه بهداشت است.

به اشتراک بگذارید :