12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۰۹:۱۳:۲۶
کد مطلب:  617127
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان خبرداد:
رقابت ۵۵ هنرجوی زنجانی در مسابقات علمی – کاربردی هنرستان‌های کاردانش

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان گفت: مرحله تئوری مسابقات علمی – کاربردی هنرستان‌های کاردانش با رقابت ۵۵ هنرجوی زنجانی امروز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، محمود شهبازی ظهر امروز در حاشیه برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات علمی – کاربردی هنرستان‌های کاردانش اظهار کرد: با توجه به نقش مطلوب برنامه‌های مستمر تشویقی و ترغیبی در بروز خلاقیت‌های علمی و عملی و نیز تقویت روحیه رقابت‌جویی و رقابت‌پذیری همه ساله مسابقات علمی - کاربردی بین هنرجویان هنرستان‌های کاردانش کشور برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: همه ساله مسابقات علمی - کاربردی بین هنرجویان هنرستان‌های کاردانش کشور با هدف آشنایی جامعه با توانمندی‌های هنرجویان شاخه کاردانش و اشاعه فرهنگ کار و مهارت‌آموزی و به منظور بهبود کیفیت آموزش‌های مهارتی برگزار می‌شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات در ۳۳ عنوان آزمون که 16 عنوان از این آزمون‌ها در استان زنجان برگزار می‌شود، گفت: این رقابت‌ها در سه مرحله هنرستانی (منطقه ای)، استانی و کشوری بین هنرجویان هنرستانهای سراسر کشور برگزار می شود.

شهبازی با اشاره به اینکه تعداد یک هزار و ۵۳۷ نفر هنرجو در هنرستان‌های سراسر استان در این مسابقات شرکت کرده‌اند، عنوان کرد: از این تعداد ۱۷۴ نفر هنرجو از بین این شرکت‌کنندگان به آزمون تئوری مرحله استانی راه یافتند.

وی با اشاره به اینکه آزمون تئوری مرحله استانی مسابقات اسفند‌ماه سال گذشته در حوزه‌های تعیین شده در مناطق ابهر، طارم، خدابنده و ناحیه یک زنجان با حضور ناظرین استانی برگزار شد، اظهار کرد: آزمون عملی مرحله استانی این دوره از مسابقات در بین ۹۰ نفر از هنرجویان برگزیده آزمون تئوری استانی در حوزه‌های تعیین شده در شهرستان‌های ابهر و خرم‌دره برگزار شد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه بعد از انجام آزمون عملی مرحله استانی با حضور تعداد ۵۵ هنرجوی برگزیده این مرحله طی امروز برگزار شد، گفت: در ادامه مسابقات، هنرجویان واجد شرایط به مرحله نهایی مسابقات که آزمون عملی مرحله کشوری خواهد بود، راه می‌یابند.

شهبازی افزود: این مرحله از مسابقات تیر‌ماه سال‌جاری به میزبانی استان البرز برگزار خواهد شد.

گفتنی است مریم رشتچی مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز امروز به همراه محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه و کارشناسان اداره کل از روند برگزاری این مسابقات در دبیرستان کوثر ناحیه یک زنجان بازدید نمود.

 

به اشتراک بگذارید :