18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ ۰۴:۱۱:۵۴
کد مطلب:  616638
در حاشیه همایش سفیران سلامت صورت گرفت:
تقدیر وزیر بهداشت از آموزش وپرورش به علت حذف آزمون از دوره ابتدایی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه همایش سفیران سلامت از آموزش وپرورش به علت حذف آزمون از دوره ابتدایی تقدیر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید حسن قاضی زاده هاشمی در همایش سراسری سفیران سلامت که در  دبیرستان دخترانه نرجس منطقه 6 تهران برگزارشد،از آموزش و پرورش  به علت حذف آزمون های مقطع ابتدایی تشکر کرد واظهار کرد: ‌در کشور ما توجه به سلامت روان بی معنی است و رسانه‌ها که باید مشوق سلامت روان باشند خود بیمار هستند و دراین مورد استثنایی قائل نیستم.چرا باید آمار طلاق و آسیب‌ها در کشور بالا باشد؟ به این دلیل که خانواده‌ها، رسانه‌ها و مدارس صحیح عمل نمی‌کنند.

 

وزیر بهداشت با تاکید بر این که آموزش و پرورش باید به بخش تربیتی که بیشترین نیاز جامعه است توجه کند، گفت: در دوران مدرسه و دانشگاه درس های زیادی فراگرفتیم، اما آنچه مهم است، درس زندگی است که آینده ایران و انقلاب و دانش آموزان را می‌سازد.

 

دکتر هاشمی با اشاره به این که وزارت آموزش و پرورش گام های اولیه را در راستای سلامت روان برداشته است، افزود: یکی از گرفتاری‌ های ما در ایران حسادت، رقابت‌های منفی و چشم و هم‌چشمی است. ما از این صفات رنج می‌بریم، این مسائل را در سنین مدرسه باید اصلاح کرد.

 

وی افزود: ایران عزیز ما آینده بسیار خوبی دارد و افراد زیادی در داخل کشور دلسوز هستند، اما سرد وگرم دنیا را کمتر چشیده‌اند، به همین دلیل به هر چیزی ایراد می‌ گیرند، اما راه حل ارائه نمی دهند و ما هم در رودخانه ای افتاده ایم که ناامیدی را ترویج می دهد، این کار فقط روح و روانمان را اذیت می‌ کند و کشور را در معرض خطرات جدی قرار می دهد.

 

دکتر هاشمی گفت: به دانش آموزان توصیه می کنم از هرچه انرژی منفی است دوری کنند و در راه سازندگی قدم بردارند و یقین داشته باشند که آینده روشن است.

 

به اشتراک بگذارید :