12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۱ ۰۹:۳۵:۵۵
کد مطلب:  615320
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در زنجان:
مدارس غیردولتی درک بالایی از استفاده از فناوری های جدید دارند

مجید طهرانیان مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه ی همایش"بررسی چالش ها و راهکارهای توسعه مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش" گفت: مدارس غیردولتی درک بالایی از استفاده از فناوری های جدید دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، مجید طهرانیان مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در مراسم اختتامیه ی همایش"بررسی چالش ها و راهکارهای توسعه مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش" گفت:  استفاده از فناوری های جدید در بهبود کیفیت آموزشی یک ضرورت مهم است که خوشبختانه مدارس غیردولتی درک بالایی از ضرورت استفاده فناوری های جدید دارند و به این مهم به شکل مطلوب توجه نموده اند.

طهرانیان مشارکت مردم در آموزش و پرورش را مهم ، اساسی و یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانسته اظهار داشت : مشارکت مردم در نهاد تعلیم و تربیت زمینه ساز تحقق اهداف متعالی آموزش و پرورش است و این نکته مهم و کلیدی است که بدون مشارکت مردم فرآیند تعلیم و تربیت به خوبی انجام نمی پذیرد.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت ورود بخش غیردولتی به آموزش و پرورش گفت : بخش غیردولتی وقتی وارد فعالیت می شود ابتکارات، خلاقیت ها و متدهای جدیدی با خود به همراه می آورد که در نهایت منجر به سرعت و دقت در ارائه خدمات و افزایش کیفیت خواهد بود.

وی تمرکز زدایی را برای بهبود ارائه خدمات در حوزه تعلیم و تربیت ضروری دانسته افزود : تمرکز زدایی در حوزه آموزش و پرورش یک ضرورت و اصل مهم و اساسی است که به عنوان یکی از سیاست های کاری وزارت آموزش و پرورش پیگیری می شود.

طهرانیان با اشاره به شهریه مدارس غیردولتی گفت : از سال گذشته تعیین شهریه مدارس غیردولتی با استفاده از سامانه تعیین شهریه انجام می پذیرد و امسال نظارت بر فرآیند تعیین ، اجرا ، ابلاغ و دریافت شهریه از اولیا به شکل جدی مودر نظارت و بازرسی قرار می گیرد.

وی  به  فعالیت بسیار ارزنده مدارس غیردولتی در حوزه های مختلف آموزشی و پرورشی اشاره کرد و افزود: بی انصافی است که هر وقت نام مدرسه غیردولتی به میان می آید فقط شهریه به ذهن متبادر شود و خدمات مختلف این مدارس نادیده گرفته شود.

طهرانیان رویکرد جدید آموزش و پرورش را دوری از تئوری محوری و توجه به مهارت محوری دانست و افزود : مهارت محوری به عنوان یکی از سیاست های اصلی آموزش و پرورش در حوزه مدارس غیردولتی از سال تحصیلی آتی به شکل جدی پیگری خواهد شد.

لازم به ذکر است،در این همایش که در محل سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان برگزار شد از 14 مقاله برتر از مجموع 45 مقاله رسیده به دبیرخانه همایش تجلیل به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :