11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۰۷:۵۴:۰۵
کد مطلب:  612786
مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
مدیران محکمترین ریسمان اتصال معلم و دانش آموز هستند

اولین جلسه هم اندیشی مدیران آموزشگاه های مقطع متوسطه ناحیه یک ری با حضور ،مشاور مدیر کل،مدیر اموزش و پرورش ناحیه 1 ری ،اعضای شورای معاونین و جمعی از مدیران مقطع متوسطه درسالن جلسات مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک ری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ناحیه یک ری؛ جعفرنجفی مشاور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران با اشاره به نامگذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب گفت: بهترین کالاهای ایرانی کالاهای فرهنگی است و ما باید سعی کنیم فرهنگ و نگاه ایرانی را تحول بخشیده و با تربیت صحیح در این حوزه حمایت از تولید داخلی را نهادینه کنیم.

وی با اشاره به اهمیت نقش مدیر در اداره مدرسه گفت: مدیر محور تحولات مدرسه است و سند تحول هم هدف نهایی اش با نگاه ویژه به مدیر اجرایی خواهد شد.

نجفی با تاکید بر اینکه مدیران محکمترین ریسمان اتصال معلم و دانش آموز هستند ،تصریح کرد: برای حل مشکلات سیستم آموزش و پرورش باید بر مدرسه متمرکز شد و این امر جز با همراهی مدیر ،اجرایی نخواهد شد.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آموزش مهارتهای زندگی و برقراری ارتباط با دیگران از مهمترین اهداف آموزش و پرورش است ، یاددآور شد: متاسفانه در این زمینه هم کودکان و هم بزرگسالان ما مشکلات جدی دارند و باید برای رفع این مشکل برنامه ریزی کرد و راه چاره اندیشید.

 

 در ادامه بهروز نصیری مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری ،گفت: اگر مدیر و معاونین وی بتوانند تحلیل مناسبی از وضعیت مدرسه داشته باشند به راحتی می‌توانند برای ارتقاء کیفیت و رفع موانع برنامه‌ریزی کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به سند تحول آموزش و پرورش و برنامه تعالی مدیریت مدرسه گفت: رعایت چارچوب‌های برنامه تعالی مدرسه موجب رشد و ارتقاء سطح آموزشی و تربیتی مدارس می‌شود.

 

 

به اشتراک بگذارید :