19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ۰۷:۴۸:۳۴
کد مطلب:  611882
مدیر آموزش و پرورش ماهنشان در دوازدهمین همایش خیرین مدرسه سازخبر داد:
کمک 85 میلیون تومانی خیرین در سال 96

نادر محمد حیدری مدیر آموزش و پرورش ماهنشان در دوازدهمین همایش خیرین مدرسه ساز این شهرستان گفت:خیرین مدرسه ساز ماهنشانی در سال گذشته 85 میلیون تومان در ساخت،توسعه و تجهیز مدارس شهرستان کمک نقدی و غیر نقدی کرده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل ازماهنشان، دوازدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار این شهرستان با حضور فرماندار ماهنشان، معاون اجرایی- فنی اداره کل نوسازی مدارس استان، بازرس مجمع خیرین مدرسه ساز استان، مدیر آموزش و پرورش ماهنشان و جمعی از خیرین و فرهنگیان و مسئولین شهرستانی در سالن شهید آوینی ماهنشان برگزار گردید.

مهندس نوری فرماندار شهرستان ماهنشان در این همایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حسن غصنفریان رئیس فقید و سابق مجمع خیرین مدرسه ساز استان، استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس و ساخت مدارس روستاهای خلج، ایلی بلاغ و آغاز به کار پروژه 12 کلاسه شهید صلاحی ماهنشان را از جمله اقدامات اجرایی مهم سال 96 در این شهرستان عنوان نمود.

نوری در ادامه،نگهداری فضاهای آموزشی را از مشکلات اساسی آموزش و پرورش شهرستان دانست و از عدم احداث مدارس خیرساز در مناطق محروم و به ویژه در روستاها ابراز نارضایتی نموده و ابراز داشت : خیرین این شهرستان با توجه به تمکّن مالی پایین بیشتر مدرسه یار هستند تا مدرسه ساز که این امر می طلبد مجمع خیرین مدرسه ساز استان با هدایت خیران به مناطق محروم و کم درآمد اقدام موثری در این خصوص انجام دهد.

وی تاکید کرد: دانش آموزان شهرستان ماهنشان با وجود عدم وجود امکانات آموزشی کافی و عدم بهره مندی از تجهیزات نوین آموزشی همواره در سطوح علمی درخشیده اند.

حیدری مدیر آموزش و پرورش شهرستان ماهنشان نیز در ابتدای این همایش ضمن قدردانی از خیرین نیک اندیش، گفت: مجموع کمک های خیرین مدرسه یار در سال گذشته مبلغ 85 میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان شاغل منطقه با پرداخت بیش از یک میلیون تومان از حقوق خود به صورت ماهیانه بیشترین کمک مالی را به مجمع خیرین مدرسه ساز اختصاص می دهند، از اهتمام ویژه فرهنگیان به این امر مقدس قدردانی کرد.

 در ادامه این مراسم مهندس طاهری معاون اجرایی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان نیز اعلام داشت: تخریب و نوسازی مدارس شهر ماهنشان 90 درصد انجام گردیده است.

وی خاطر نشان کرد: اعتبار تعمیرات سرویس بهداشتی در سال 96  مبلغ 150 میلیون تومان بوده که 110 میلیون آن هزینه شده است.

معاون اجرایی اداره کل نوسازی همچنین، افزود: استاندار سازی سیستم حرارتی مدارس در سال 95 به مبلغ 346 میلیون تومان اجرایی شده است.

مهندس طاهری در ادامه گفت: مدرسه 6 کلاسه شهید شمس ایلی بلاغ به زودی تحویل و آموزشگاه 12 کلاسه شهید صلاحی ماهنشان با اعتبار 3 میلیارد تومان تا سال 98 تکمیل می شود.

گفتنی است در پایان این همایش دانش آموزان دبیرستان الزهرا (س) به اجرای سرود همگانی پرداخته و از خیرین مدرسه یار ماهنشانی تقدیر بعمل آمد.

به اشتراک بگذارید :