11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ ۰۶:۲۰:۰۶
کد مطلب:  610967
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران :
اوقات فراغت بهترین زمان آموزش غیر رسمی

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران از تمهید مقدمات و برنامه ریزی جهت برگزاری کیفی ترین برنامه ها با استفاده از تمام ظرفیت های مدارس و فضاهای پرورشی در تابستان 97 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران اولین جلسه هماهنگی ستاد غنی سازی اوقات فراغت تابستان 97 با حضور مدیرکل و اعضای ستاد تشکیل شد.

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این نشست با اشاره به اهمیت اوقات فراغت بعنوان بهترین زمان آموزش غیر رسمی  تاکید کرد: یادگیری مهارت های رفتاری و زندگی، حقوق شهروندی و توانمند سازی در برابر آسیب های اجتماعی  از جمله اهداف برنامه اوقات فراغت می باشد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت کامل فضاهای پرورشی و ورزشی از جمله اردوگاه ها، سالن های ورزشی، استخرها، پژوهشسراها و مدارس ، تصریح کرد: تمامی امکانات آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران باید جهت برگزاری مطلوب برنامه های اوقات فراغت بسیج شود.

در ادامه سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران با اشاره به قسمتی از اهداف برنامه های اوقات فراغت از جمله تقویت بهداشت روانی، خلاقیت و نوآوری و ایجاد بستر مناسب برای مهارت آموزی تاکید کرد: توجه ویژه به موضوع محوری بجای پایگاه محوری و پرداختن به شعار سال در برنامه ها مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت.

هاشمی ، در پایان خاطرنشان کرد: تمام فضاهای پرورشی از جمله دو اردوگاه استانی با تمام ظرفیت در خدمت دانش آموزان خواهند بود که برنامه ریزی جهت برگزاری اردوهای متمرکز یک روزه در اردوگاه های استانی و منطقه ای و باغ موزه دفاع مقدس از جمله برنامه های  اوقات فراغت تابستان می باشد.

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :