11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ ۰۴:۱۱:۱۳
کد مطلب:  610748
رییس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی:
تحکیم بنیان خانواده یکی از مهمترین مسائلی است که در اسناد بالادستی مورد توجه قرار دارد

رییس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع مشاوران امور زنان در وزارت آموزش و پرورش گفت: تحکیم بنیان خانواده یکی از مهمترین مسائلی است که در اسناد بالادستی مورد توجه قرار دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح روز چهارشنبه 21 فروردین جلسه ای با حضور سرکار خانم مافی رییس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی در سالن اجتماعات شهید حججی ساختمان علاقه مندان وزارت آموزش وپرورش برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه فرحناز مینایی پور مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در مدت سه ماه گذشته طرح ها وبرنامه های مهمی همچون آموزش مدیران زن در سراسر کشور، آموزش مهارت های گفتگو ویژه زنان شاغل حوزه ستادی ، انعقاد تفاهم نامه با معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری مبنی بر آموزش مهارت های زندگی، ویژه مربیان مدارس اجرا گردید.

 

وی گفت: برای ادامه روند فعالیت ها ی حوزه زنان نیازمند هم افزایی فکری همه ی حوزه های این وزارتخانه هستیم.

 

مینایی پور درخصوص یکی از مهمترین وظایف دفتر زنان خاطرنشان شد: اجرایی نمودن اصل 102 برنامه توسعه ششم مبنی بر تقویت و تحکیم جامعه‌ای خانواده‌محور و تقویت و تحکیم و تعالی خانواده و کارکردهای اصلی آن با رعایت شاخص های الگو و سبک زندگی اسلامی- ایرانی و اهمیت نقش زنان در محقق شدن این اصل یکی از وظایف اصلی دفتر امور زنان و خانواده در وزارت آموزش و پرورش است.

 

در ادامه جلسه سرکار خانم مافی رییس فراکسیون خانواده پیرامون سیر وجودی کمیسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی و تبدیل آن به فراکسیون همچنین پیرامون اهداف وبرنامه ها و فعالیت های فراکسیون اظهار کرد: از جمله فعالیت های این فراکسیون پرداختن به موضوعات مهمی مانند حضانت فرزندان، دیه زنان، تعدد زوجات، زنان سرپرست خانوار، تعیین تابعیت فرزندانی که یکی از والدین غیر ایرانی هستند، می باشد.

 

مافی ادامه داد: فراکسیون زنان در مجلس شورای اسلامی مسائلی همچون قضاوت زنان، تقلیل ساعت کار زنان و بررسی مشاغل خانگی را نیز پیگیری می کنن که برخی از این موضوعات به نتیجه رسیده وبرخی هنوز نیاز به پیگیری دارد.

 

رئیس فراکسیون خانواده در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین مسئله در حال حاضر تحکیم بنیان خانواده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در دنیا، خانواده تنها واحد و نهاد اجتماعی است که بیشترین انسجام را در کشور ایران دارد و لازم است برای بالابردن این انسجام دقت کافی صورت گیرد  و باید در این راستا تلاش جدی انجام دهیم.

 

مافی افزود: ما از لحاظ اسناد بالا دستی و قانون در حوزه خانواده هیچ کمبودی نداریم و اگر جایی هم نیاز به قانونگذاری باشدخیلی سریع می توانیم اقدام کنیم . تنها مسئله طرح وبرنامه و اقدام است.

 

رئیس فراکسیون خانواده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به لحاظ اینکه آموزش و پرورش بستر بسیار وسیعی از حیث ارتباط حکومت و مردم را شامل می شود، بدیهی است که مسئولیت این وزارتخانه سنگین است وبیشترین طرح و برنامه ها در این بستر می تواند عملیاتی شود.

 

مافی گفت: لازم است کتب درسی بررسی شوند تا در آنها به اندازه کافی و به شیوه مناسب به موضوع انسجام خانواده بپردازیم.

 

گفتنی است؛ این جلسه با حضور مشاورین امور زنان معاونت ها ودفاتر حوزه ستادی به منظور تصمیم گیری های کلان در جهت ارتقاء و توان افزایی زنان فرهنگی و دختران دانش آموز برگزار گردید.

به اشتراک بگذارید :