9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ۱۴:۰۰:۰۵
کد مطلب:  609904
وزیر آموزش و پرورش :
آزمون ورودی مدارس تیزهوشان با ابلاغ رئیس‌جمهوری تعیین تکلیف می‌شود

وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت حذف یا ادامه برگزاری آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی گفت: اکنون مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در این رابطه در خدمت رئیس‌جمهوری قرار دارد که با ابلاغ آن، تکلیف روشن خواهد شد.

سیدمحمد بطحایی روز چهارشنبه پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره موضع آموزش و پرورش نسبت به آزمون‌های سمپاد (پرورش استعدادهای درخشان) اظهار داشت: تصمیم گیری درباره حذف آزمون‌های نسبتا سختی که در دوره ابتدایی برگزار می شد، مورد استقبال بسیاری از آحاد مردم قرار گرفت و بخش‌های مختلف تخصصی در حوزه‌های علوم تربیتی این تصمیم را تایید و ما را ترغیب به استمرار این تصمیم کردند.
وی افزود: درباره ممنوعیت آزمون برای دوره ابتدایی و استفاده از کتابهای کمک درسی در این دوره فشارهای بسیاری که به دانش آموزان و خانواده‌ها وارد می‌شود، هیچ‌کس تردیدی ندارد و این ممنوعیت کماکان برقرار است.
 بطحایی درباره وضعیت اجرای رتبه بندی معلمان در سال تحصیلی فعلی، افزود: این تکلیف قانونی برعهده دولت است که طرحی را در قالب لایحه در این زمینه به مجلس ارائه دهد و این لایحه هم اکنون در دست طراحی است.
وی خاطرنشان کرد: اعتبارات امسال وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت‌های ناشی از طرح رتبه بندی کفایت نمی کند، یعنی اعتباراتی که در بودجه 97 پیش بینی شده صرف نظر از اجرای طرح رتبه‌بندی است ولی برای مهر 97 با مدیریت منابعی که صورت خواهد گرفت، بخشی از طرح را مورد اجرا قرار دهیم و طراحی آن انجام شده است و امیدواریم از مهر امسال این بخشی از این طرح دوباره اجرایی شود.
بطحایی همچنین درباره تقارن زمان برگزاری تعدادی از امتحانات پایان سال تحصیلی مدارس با ماه مبارک رمضان تصریح کرد: دوستان ما در حوزه کارشناسی بررسی‌های زیادی درباره سازماندهی برگزاری امتحانات پایان سال برای عدم تقارن با ماه مبارک رمضان انجام داده‌اند؛ اما متاسفانه تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به تعطیلات مکرری که در سال تحصیلی کنونی داشتیم، نمی توانیم دیگر سال تحصیلی را کوتاه کنیم بنابراین امتحان تعدادی از دروس در ایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد اما با این وجود تلاش خواهیم کرد که ملاحظاتی را برای دانش آموزان روزه‌دار در نظر بگیریم تا سختی کمتری متحمل شوند.

به اشتراک بگذارید :