11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ۱۲:۳۷:۴۵
کد مطلب:  609728
رئيس مركز برنامه ريزي ، منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در کهریزک:
مدرسه باید کانون تمام مسائل تعلیم و تربیت باشد

نشست تخصصی ساماندهی نیروی انسانی شهرستان های استان تهران با حضور رئيس مركز برنامه ريزي ، منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در کهریزک برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، نشست تخصصی ساماندهی نیروی انسانی شهرستان های استان تهران با حضور رئيس مركز برنامه ريزي ، منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، معاون طرح و برنامه مركز برنامه ريزي ، منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش و پرورش ،مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران، شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و روسای مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران، در کهریزک برگزار شد.

اسفندیار چهاربند رئيس مركز برنامه ريزي ، منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در این نشست اظهار داشت: مدرسه و برنامه درس ملی اصلی ترین وظیفه آموزش و پرورش است و در تامین و تخصیص منابع به ویژه نیروی انسانی باید مدرسه  در اولویت اول آموزش و پرورش قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بدون این که منابع جدید در اختیار داشته باشیم نباید به توسعه واحد های سازمانی بپردازیم ، تاکید کرد: نیروی انسانی که در مدرسه مورد نیاز است به هیچ وجه نباید در بخش های دیگر تخصیص داده شود.

چهاربند طبق اصل 33 قانون اساسی اولویت اول و وظیفه اصلی آموزش و پرورش را مدرسه دانست و افزود: به هیچ وجه نباید نیروی انسانی که برای مدرسه جذب و تربیت شده اند به سایر واحدهای سازمانی تخصیص داده شود.

این مقام مسئول استفاده از منابع مدرسه در بخشهای دیگر را سوء مدیریت دانست و ادامه داد: ما باید تعریف مان را از مدرسه محوری در عمل محقق کرده و با اصلاح روش ها به اهداف اصلی تعلیم و تربیت نزدیک شویم .

چهاربند با اشاره به اینکه در شهرستان های استان تهران به دلیل افزایش جمعیت نسبت به استان های دیگر از مشکلات بیشتری برخورداریم ، تاکید کرد: مدیریت صحیح منابع و توجه به شهرستان های استان تهران و برخی استان های دیگر که شرایط مشابه دارند باید به شکل جدی تری صورت گیرد تا این استان ها که از شرایط خاص برخوردار می باشند با چالش جدی روبرو نشوند.

 رئيس مركز برنامه ريزي ، منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه برنامه نیروی انسانی یک برنامه میان مدت است و حداقل برای یک دوره 10 ساله باید پیش بینی های لازم در این زمینه صورت گیرد؛ یادآور شد: تا سال 1401 چیزی در حدود 350 هزار نفر از آموزش و پرورش بازنشسته خواهند شد که باید از هم اکنون پیش بینی های لازم را صورت داد تا با مشکل بحران منابع انسانی در آینده نزدیک روبرو نشویم .

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :