14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ ۰۸:۲۶:۱۲
کد مطلب:  609417
چند خبر از جنس همکاری ها در گوشه و کنار کشور از ملاقات با عالم سرشناس مازندرانی تا تاکید بر حمایت از کالای ایرانی

بهره گیری از ظرفیت تولیدی هنرستان ها ، گامی موثر جهت تحقق شعار "حمایت از کالای ایرانی" است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد همکاریها مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به همراه مدیران آموزش و پرورش ناحیه 1 و 2 ساری، معاون آموزش ابتدایی اداره کل و تنی چند از مسئولان در بیت حضرت «آیت الله نظری خادم الشریعه» حضور یافته و با وی دیدار کرد.

در این دیدار که به جهت کسب راهنمایی های لازم از محضر آیت الله نظری صورت پذیرفت، گفتگوهای صمیمانه میان مدیران آموزش و پرورش و این عالم سرشناس استان مازندران صورت گرفت.

آیت الله نظری در این دیدار با تأکید بر تلاش در جهت حسنات و انسانیت ها، گفت: کسانی که مدیر می شوند باید اعتقادات خود در جهت منویات اهل بیت (ع) را حفظ کنند که در این صورت خداوند خیر دنیا و آخرت را نصیب آنان خواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از این دیدار معنوی، اظهار داشت: انشالله سایه علمای بزرگی همچون آیت الله نظری همواره بر سر مردم استان باشد و همیشه از محضر این بزرگان درس بیاموزیم.

دیدار بانماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین

 سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین به همراه تعدادی از معاونین ، باحضور در دفتر امام جمعه قزوین با حجت الاسلام و المسلمین عابدینی رییس کمیته همکاری های استان دیدار کردند. 

در این دیدار قاسمی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر امر مهم تولید داخلی و حمایت از کالای ایرانی ، اظهارداشت : بهره گیری از ظرفیت تولیدی هنرستان های استان و هنرجویان مستعد ، گامی موثر جهت تحقق شعار "حمایت از کالای ایرانی" می باشد .

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تاکید نمود : آموزش و پرورش به دلیل حضور معلمان پاک ، خالص و صبور همواره منشا بسیاری از نیکی ها بوده است و تلاش داریم درسال جدید با  همکاری حوزه و روحانیت در تحقق سند تحول بنیادین گام های موثری بر داریم.

وی افزود : امروز شاهد ایثارگری معلمان در تمامی عرصه ها از جمله امر نیک مدرسه سازی هستیم که با کسر از حقوق اندک خود در این عرصه نیز پیشقدم شده اند.

*برگزاری شورای آموزش و پرورش همدان با حضور امام جمعه نهاوند

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی در جلسه مشترک اعضای شورای معاونین استان و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها، نواحی و مناطق آموزشی استان که در نهاوند برگزار گردید، با بیان این که آموزش و پرورش وزارتخانه گسترده ای است که از نظر ارتباط با مردم حرف اول را می زند، اظهار کرد: تمام تلاش ها و اقدامات در این عرصه برای پرورش نسل جوان و آینده ساز جامعه است.

 امام جمعه نهاوند  با بیان این کهاگر همه دست به دست هم بدهیم و در تربیت صحیح نسل جوان بکوشیم،  به حفظ انقلاب و رشد جامعه کمک نموده ایم، افزود: آموزش و پرورش در این زمینه نقش مهمی را بر عهده دارد.

رییس کمیته همکاری های نهاوند  تأکید کرد: تربیت درست نسل جوان،  اساسی ترین کاری است که باید به طور گسترده برای آن سرمایه گذاری کنیم وی با اشاره به اهمیت برگزاری  نماز جماعت در مدارس، اظهار کرد: باید تلاش کنیم فرهنگ نماز را در میان دانش آموزان

*نشست  شورای آموزش وپرورش لشت نشاء گیلان  با حضور امام جمعه

جلسه شورای آموزش وپرورش لشت نشا با حضور مدیرکل آموزش وپرورش استان گیلان، بخشدار، امام جمعه  ، بخشدار و وسایراعضا درنمازخانه اداره آموزش و پرورش این بخش تشکیل شد.

دراین نشست ضمن بررسی مسایل و مشکلات حوزه آموزش وپرورش لشت نشا ،مقررشد طی نشستی با مدیرکل نوسازی استان وضعیت ساخت پژوهشگاه معلم وسالن اجتماعات نهایی  شود.

امام جمعه لشت نشا نیز از همراهی مسئولین استان و منطقه در اجرای طرح های فرهنگی و مذهبی قدر دانی نمود.

*تحقق شعار سال در گرو استفاده مناسب از نیروی کار ایرانی است

رییس و کارکنان آموزش و پرورش قروه درجزین با امام جمعه منطقه دیدار کردند،در این دیدار حجت الاسلام محمدی، امام جمعه قروه درجزینبا تبریک سال نو و فرارسیدن ماه پر فضیلت رجب، حمایت از مصرف کالای داخلی را مهم دانست و گفت: زمانی که تولید داخلی افزایش پیدا کند، چرخه  اقتصادی فعال می شود و اشتغال رو به افزایش می رود.

 وی مصرف کالای ایرانی را وظیفه همگانی دانست و تصریح کرد: رونق تولید و افزایش فرصت‌های شغلی، با استفاده از نیروی کار ایرانی، راهکار عمومی در دست جامعه برای حمایت از تولیدات داخلی است.

  شجاعی حاصل، رییس  آموزش و پرورش منطقه نیز گفت: در سال گذشته گام‌های بسیار خوبی در بخش‌های مختلف برداشته شد و شاهد رشد فراگیری در همه حوزه‌ها بودیم و این گام ها در سال جاری با تلاش مضاعف ادامه خواهد یافت.

به اشتراک بگذارید :