11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ ۱۴:۲۴:۱۱
کد مطلب:  608593
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی در نشست خبری؛
کاهش تأخیر در پرداخت ها از دستاوردهای برنامه‌های بودجه‌ای سال 96 است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی در نشست خبری از کاهش تاخير در پرداخت ها خبر دادو آن را از دستاوردهای برنامه‌های بودجه‌ای سال 96 دانست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش؛ پیش از ظهر امروز علی الهیارترکمن در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، سال 96 را سالی متفاوت برشمرد و اظهار کرد: پرداختن به اجرایی کردن سیاست‌های موجود در دولت دوازدهم در حیطه آموزش‌وپرورش به‌جای نظریه‌پردازی، حذف آزمون‌های استرس‌زا، تمرکززدایی، اجرایی کردن سند تحول بنیادین با راه‌اندازی سامانه الکترونیکی، نظارت بر اجرا و ایجاد شورای اجرایی سند ازجمله برنامه‌های آموزش‌وپرورش در دولت دوازدهم می‌باشد.

 

وی افزود: در قالب یک‌پنجم برنامه ششم توسعه فعالیت‌های آموزش‌وپرورش در سال 97 صورت می‌گیرد.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش، تصریح کرد: هرچند ارائه راه‌حل‌های موقت و کوتاه‌مدت از وظایف آموزش‌وپرورش است؛ اما آنچه باید به آن پرداخته شود ارائه راهکارهای اساسی و درازمدت است و همه دستگاه‌ها باید برای حرکت آموزش‌وپرورش در این مسیر همکاری کنند.

 

وی ادامه داد: مشکلات آموزش‌وپرورش بسیار است؛ اما لاینحل نیست، با نگاه تدریجی و یک تفکر بزرگ می‌توان بر مشکلات فائق آمد.

 

الهیار، تمرکز بر رفع عیوب از یک سیستم معیوب را ضروری دانست و افزود: پی گیری تخصیص‌های بودجه 96، پیش‌بینی بودجه 97 تلاش برای افزایش رفاهیات فرهنگیان ازجمله عملکرد ما در سال 96 بوده است.

 

وی بودجه سال 96 را 31 هزار و 200 میلیارد تومان اعلام و عنوان کرد: این بودجه نسبت به سال 95 حدود 5/8 درصد افزایش داشت، 5 درصد آن اعتبارات ملی و 95 درصد آن در قالب اعتبارات استانی بود.

به اشتراک بگذارید :