11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۱۵ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  606254
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزير آموزش و پرورش مطرح کرد:
با توجه به مصوبه هیئت دولت رسیدگی به دختران شین‌آبادی توسط دستگاه‌های مختلف صورت می‌گیرد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزير آموزش و پرورش گفت: با توجه به مصوبه هیئت دولت رسیدگی به دختران حادثه‌دیده شین‌آبادی توسط دستگاه‌های مختلف صورت می‌گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی الهيارترکمن در گفتگو با خبرنگار این مرکز با اشاره وضعیت دختران حادثه‌دیده شین‌آبادی گفت: در این حادثه 28 نفر از دختران دانش‌آموز دچار  سوختگی شديد شدند که متأسفانه دو نفر از این دانش آموزان فوت و 26 نفر از دانش آموزان مصدوم و از آن زمان تاکنون مراحل درمان تعدادی از این دختران، به طور مستمر و زیر نظر پزشکان متخصص در تهران ادامه دارد.

 

وی با اشاره به مصوبه 236202/38283  مورخ 1 اسفندماه 91 هیئت‌وزیران اظهار داشت: بر اساس این مصوبه برای هریک از دستگاه‌های مسئول شرح وظایفی مشخص‌شده است که به‌طورکلی رسیدگی به امور تحصیلی و آموزشی این کودکان بر عهده وزارت آموزش‌ و پرورش و رسیدگی به امور درمانی این دختران بر عهده وزارت بهداشت و درمان گذاشته‌شده است.

 

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی با اشاره به وظایفی که طبق مصوبه هیئت‌وزیران بر عهده وزارت آموزش‌وپرورش گذاشته‌شده است، بیان کرد: این وزارتخانه متولی امنیت شغلی دانش آموزان و رسیدگی به امور تحصیلی آنان بوده که با یاری خداوند متعال تا به امروز این وظایف انجام و در حال پیگیری بوده و رضایتمندی نسبی دانش آموزان و خانواده‌های آنان را همراه داشته است.

 

وی در ادامه افزود: در خصوص رسیدگی به وضعیت تحصیلی دانش آموزان حادثه‌دیده شین‌آبادی، این وزارت ضمن بهره‌مندی از معلمان مجرب و مهیا نمودن محیط آموزشی و برگزاری کلاس‌های تقویتی و فوق‌برنامه در مدرسه و یا منزل، نسبت به تکمیل و تجهیز کلاس‌های درس و تهیه وسایل و تجهیزات کمک‌آموزشی و ایجاد فضای مناسب برای ادامه تحصیل و همچنین پیگیری امور تحصیلی توسط مشاورین باتجربه به‌منظور جلوگیری از افت درسی این عزیزان، اقدامات لازم را انجام داده است.

 

وي در مورد هزینه‌های آموزشی این دختران افزود: تمامی هزینه‌های ایاب ذهاب و اسکان و هزینه‌های جانبی دانش آموزان از زمان حادثه تا به امروز از محل اعتبارات ابلاغی، توسط اداره آموزش‌وپرورش شهرستان پیرانشهر پرداخت می‌گردد.

 

الهيار ترکمن با اشاره به پرداخت دیه این کودکان اظهار داشت: دیه کامل این دانش آموزان از محل قرارداد بیمه حوادث دانش‌آموزی توسط شرکت بیمه ایران پرداخت‌شده است. مضاف بر اینکه برای هریک از این دانش آموزان دو بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز رایگان صادر گردیده است.

 

وی در ادامه افزود: وزارت آموزش‌وپرورش از زمان وقوع حادثه به‌منظور معالجه و درمان این دانش آموزان تا بهبودی کامل و همچنین کاهش دغدغه‌های خانواده‌های این عزیزان، اقدامات لازم را جهت پذیرش آنان در بیمارستان‌های تخصصی کشور از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داده است.

 

الهیار ترکمن با اشاره به مصوبه هیئت دولت گفت: موضوع درمان و پرداخت هزینه‌های مرتبط با دانش آموزان شین‌آبادی بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است که در این خصوص دانش آموزان از زمان وقوع حادثه به‌تناوب و نیاز در بیمارستان‌های تخصصی آن وزارت تحت درمان می‌باشند و مسئولیت تأمین و پرداخت هزینه‌های بیمارستان مذکور با توجه به طولانی بودن مدت درمان این دانش آموزان و تا زمان بهبودی کامل بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.

 

وی با اشاره به مصوبه هیئت دولت گفت: موضوع پرداخت مستمری به دانش آموزان شین‌آباد به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی محول شده است.

 

به اشتراک بگذارید :