15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۲۰:۴۲:۲۰
کد مطلب:  598713
مدیر آموزش و پرورش شوش:
۱ هزار و ۵۰۰ دانش آموز شوشی سن تکلیف خود را جشن گرفتند

مدیر آموزش و پرورش شوش از برگزاری جشن تکلیف ۱ هزار دانش آموز دختر ابتدایی و ۵۰۰ دانش آموز پسر متوسطه اول خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، عبدالامیر خنیفر مدیر آموزش و پرورش این شهرستان ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: جشن تکلیف به عنوان یک آموزه دینی نقش مهمی در ایجاد احساس مسئولیت دینی و اجتماعی در بین دانش آموزان دارد.

وی با بیان اینکه برگزاری آیین جشن تکلیف می تواند اثربخشی فعالیت های تربیتی را دوچندان کند، توضیح داد: مهمترین اصل در اجرای چنین برنامه هایی ایجاد شور اشتیاق در دانش آموزان برای عمل به فرائض دینی و مذهبی است.


خنیفر در ادامه گفت: دانش آموزانی در راه عمل به فرائض دینی موفق خواهند بود که با تاسی به سیره و راه روش اهل بیت عصمت و طهارت قدم در راه عبادت و بندگی خداوند متعال بردارند.


مدیر آموزش و پرورش شوش در عین حال با اظهار اینکه ۱۵۰۰ دانش آموز در شهرستان شوش امروز رسیدن به سن تکلیف را جشن گرفتند، خاطرنشان کرد: تاکنون فعالیت های گسترده تربیتی و پرورشی در مدارس شوش انجام گرفته است که برگزاری جشن تکلیف دختران و پسران دانش آموز یکی از این اقدامات شاخص تربیتی است.


وی در ادامه گفت: استفاده از مفاهیم والای تربیتی و اخلاقی در تدریس مفاهیم آموزشی و پرورشی باید مهمترین راهبرد معلمان شهرستان باشد چرا که توسعه جامعه مرهون توجه به اخلاقیات است.


خنیفر در پایان یادآور شد: معلمان مدارس و به ویژه معلمان پرورشی نقش مهمی در انتقال مفاهیم و آموزه های تربیتی به دانش آموزان دارند.

گفتی است، پیش از ظهر امروز آیین جشن تکلیف ۱۵۰۰ دانش آموز شوشی با حضور حجت الاسلام و المسلمین راستگو در مصلای نماز جمعه این شهرستان برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :