22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ ۰۸:۲۷:۱۸
کد مطلب:  596975
در شهریار صورت گرفت،
کاشت 300 اصله نهال در اردوگاه شهید محمد منتظری

آیین جشن تولد زمین و کاشت سیصد اصله درخت با حضور قائم مقام سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران و مسئولین سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی شهرستان های استان تهران، به نقل از خبرنگار پانا شهرستانهای تهران ،در این مراسم مجتبی هاشمی ، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز اظهارداشت:برنامه امروز ما در راستای تاثیر پذیری امر تربیت و شرکت دانش آموزان در فعالیتهای اجتماعی و نهادینه کردن فرهنگ حفظ محیط زیست است .

 

وی با اشاره به اینکه شهرستان شهریار با داشتن 135 هزار دانش آموز ، به عنوان نگین سبز شهرستانهای تهران به شمار میاید ، تاکید کرد: برگزاری مراسم جشن تولد زمین در شهریار نشان از توجه به فرهنگ سازی حفظ محیط زیست می باشد و در این راستا آموزش و پرورش و نهادهای حامی محیط زیست از ارتباط خوبی برخوردارند.

 

در ادامه محمود علیگو قائم مقام سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی در سخنانی گفت:سازمان دانش آموزی در راستای ترویج فرهنگ اجتماعی و اجرای سند تحول بنیادین و حفظ و نهادینه کردن توجه به محیط زیست ،جشن تولد زمین و کاشت درخت رادر اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار کرد.

 

وی در ادامه با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در رابطه با اهمیت حفظ محیط زیست دردین اسلام تاکید کرد:پیامبر اسلام میفرماید،اگر یک روز از عمر جهان و رسیدن به روز قیامت باقی مانده باشد و شما یک نهال در دست داشته باشید، آن نهال را بکارید.

 

شایان ذکر است ،در این مراسم که دانش آموزان مدرسه تشکیلاتی فاطمه پزشکی شهریار حضور داشتند،مسئولین و دانش آموزان به یاد شهدای انقلاب اسلامی سیصد اصله درخت را کاشتند.

به اشتراک بگذارید :