27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ ۱۵:۰۴:۵۵
کد مطلب:  596781
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی:
آموزش و پرورش مسئول گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی است

نشست تخصصی کارگروه اقتصاد مقاومتی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و معاونین پشتیبانی مناطق21 گانه شهرستان های استان تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی این اداره کل برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه آموزش و پرورش مسئول گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی است ، اظهار داشت : اقتصاد مقاومتی یک رویه است برای بهره وری بیشتر.

وی با تاکید بر استفاده بهینه از داشته ها در اقتصاد مقاومتی ، تصریح کرد: باید نگاه به فرهنگ مصرفی و وابستگی را در دانش آموزان تغییر داده و اصلاح کنیم.

فولادند، ایجاد اشتغال را یکی از بهترین راههای پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و افزود:دانش آموز ما امروز باید بداند تولید داخل و ایجاد اشتغال چه ثمراتی برای کشور و جامعه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد: آموزش و پرورش مسئول توسعه فرهنگ اقتصاد مقاومتی است و باید در این زمینه تلاش های جدی تری صورت گیرد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید از امور ویترین کاری در مسائل اداری و اجتماعی عبور کرد، یادآورشد: زمانی می توان گفت اقتصاد مقاومتی در جامعه نهادینه شده است که حرکت به سمت مصرف تولید ملی و بومی در بین مردم شکل گرفته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر اینکه برای ایجاد تحول در جامعه باید زمینه های فرهنگی را ابتدا در آن جامعه ایجاد کرد، خاطرنشان کرد: هر تحولی از مجرای آموزش و پرورش و همان آغاز آموزش ابتدایی در مدرسه ایجاد می شود.

 

 

به اشتراک بگذارید :