2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ ۰۸:۳۶:۴۹
کد مطلب:  596156
مدیرآموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری:
افتتاح اولین کتابخانه تحت وب مدرسه در استان تهران

اولین کتابخانه تحت وب مدرسه در سطح استان تهران با حضور مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ری و شخصیت های محلی در مدرسه ی امام حسن مجتبی ( ع ) اففتاح شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد اسدنژاد مدیرآموزش و پرورش ناحیه 2 شهر ری  با اشاره به اینکه در این طرح دانش آموزان می توانند از طریق درگاه وب کتابخانه مدرسه ی خود که به بانک اطلاعاتی کتابخانه های سطح استان متصل است منبع مورد نظر خود را جستجو و کتابخانه هایی که آن کتاب را امانت می دهند پیدا کنند ، اظهار داشت :سپس  با کارتهایی که مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار داده  می توانند کتاب مورد نظر را امانت بگیرند.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه تحت وب با کتابخانه الکترونیکی متفاوت است، تاکید کرد: در این طرح تمامی کتابها کاغذی هستند و آنچه اهمیت دارد دسترسی به منبع مورد نظر در کتابخانه هاست .

 

اسدنژاد با تاکید بر این که کتابخانه های مدارس قلب پژوهشی آموزش و پرورش به شمار می آیند ،تصریح کرد : در تفاهم نامه ای که به زودی با معاونت فرهنگی و هنری شهرداری تهران منعقد میگردد تمامی مدارسی که زیر ساخت لازم را داشته باشند در این طرح قرار خواهند گرفت .

 

گفتنی است کتابهای کتابخانه های مدارسی که مشمول  طرح باشند  نیز رده بندی شده و برای استفاده ی اعضاء در بانک اطلاعاتی مدرسه  قرار دارند .

به اشتراک بگذارید :