28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ ۰۹:۰۰:۵۷
کد مطلب:  595107
معاون مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش:
روابط عمومی نیازمند پویایی و انعطاف است

معاون مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: روابط عمومی باید با سرعت رشد، تکامل و انتشار اطلاعات در جامعه همگام شود. روابط عمومی نیازمند پویایی و انعطاف است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، نجات بهرامی روز چهارشنبه در گردهمایی کارشناسان روابط عمومی آموزش‌وپرورش مناطق تهران بزرگ، در مشهد افزود: هدف از برگزاری این گردهمایی دانش‌افزایی و انتقال تجربیات در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی است. با توجه به شرایط جدید جامعه در حوزه روابط عمومی اطلاع‌رسانی به‌سرعت در حال تکامل و دگرگونی می‌باشد.

 

وی ادامه داد: رشد پدیده شهروند خبرنگار نیز در جامعه سرعت فراوانی به خود گرفته است و مسئول روابط عمومی باید در زمينه خبر و تحليل شرايط، مجتهد مدیر خود باشد زیرا مسئولان روابط عمومی می‌توانند بسیاری از معضلات سازمان را مدیریت کنند.

 

معاون رسانه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: در مورد برداشته شدن آزمون‌ها و مدارس سمپاد تصور می‌شد اولیای این دانش آموزان به سمت مدارس غیردولتی سرازیر شوند اما روابط عمومی با تکیه‌بر آمار ثابت کرد این اتفاق غیرممکن است.

 

وی افزود: طبق آمار تعداد مدارس سمپاد یک هفتاد و پنجم مدارس غیردولتی است و احتمال گرایش دانش آموزان سمپادی به این مدارس بسیار کم است. از طرف دیگر مدارس غیردولتی در مقام مقایسه با مدارس سمپاد نیستند و حتی مدارس غیردولتی که توانایی رقابت با مدارس سمپاد را دارند نیازی به دانش آموزان سمپادی ندارند و ظرفیتشان همیشه پر است.

 

بهرامی این نوع رقابت را ناسالم توصیف و بیان کرد: حتی در مدارس کشورهای توسعه‌یافته مانند كره جنوبي تنها ۱۲ مدرسه به سبک سمپاد وجود دارد که در سال‌های منتهی به دانشگاه فعالیت می‌کنند.

 

به اشتراک بگذارید :