23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ ۱۴:۵۱:۱۷
کد مطلب:  593656
معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران؛
برگزاری جشن نیکوکاری در 3 هزار مدرسه شهرستانهای استان تهران

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران مراسم جشن نیکو کاری منطقه فشافویه  از برگزاری جشن نیکو کاری در سه هزار مدرسه‌ی شهرستانهای استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران به نقل از فشافویه ، جشن نیکو کاری با حضور معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه هیئت امنایی حضرت زینب (س) فشافویه برگزار شد.

سید مجتبی هاشمی معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرروش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه جهاد مالی یکی از مسائل بسیار مهمی است که  می توان از آموزه های قرآن کریم استنباط کرد، تاکید کرد: و این بدان معنا ست که مسلمان نیاز مردم جامعه را می بیند و برای برطرف کردن آن تلاش می کند .

وی با تاکید بر اینکه، این گونه خصوصیت ها به وفور در عمل وکردار الگوهای بزرگ دینی ما همچون پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) دیده می شود ، تصریح کرد: اگر در دین اسلام پایمردی شود وبا بصیرت سختی ها تحمل گردد قطعا انسان به سعادت جاودانی خواهد رسید .

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اموال دنیوی پایدار نخواهد بود و داشتن و نداشتن آنها آزمون الهی است یادآور شد: یکی از فعالیتهای تعریف شده آموزش وپرورش اجتماعی کردن وجامعه پذیر نمودن دانش آموزان است و در همین راستا امروز در قریب به سه هزار مدرسه ی شهرستانهای استان تهران  جشن نیکو کاری برگزار می شود.

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران  در پایان خاطرنشان کرد:  باید ذهن دانش آموزان برای کمک به هم نوع آماده گردد و بیاموزند که انسان بایستی از دارایی خود بگذرد وآن را به کسی که بیشتر نیازمند است اهدا نماید.

گفتنی است در حاشیه این مراسم میمهانان از بازارچه های خیری  که از دست ساخته های دانش آموزان دایر شده بود  بازدید نمودند

 

 

 

به اشتراک بگذارید :