27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ ۰۸:۱۰:۵۲
کد مطلب:  592766
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان شرقی:
طرح اورژانس یار برای 18 هزار دانش آموزپایه نهم در استان آموزش داده خواهد شد

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان شرقی در شهرستان اسکو گفت: طرح اورژانس یارسه موضوع "احیای پایه"، " نحوه رها سازی اصولی مصدوم" و " مدیریت اولیه صحنه بحران"برای 18 هزار دانش آموزپایه نهم در استان ، آموزش داده خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از اسکو؛ فرزاد رحمانی در جمع دانش آموزان و معلمان دبیرستان دولتی حضرت ولیعصر (عج) سهند گفت:  در قالب این طرح، آموزش همگانی مد نظر گرفته شده که در فاز نخست آن آموزش دانش آموزان پایه نهم در اولویت قرار گرفته است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان شرقی  ادامه داد: در طرح اورژانس یار سه موضوع احیای پایه،  نحوه رها سازی اصولی مصدوم و مدیریت اولیه صحنه بحران با حضور 40 استاد متخصص طب اورژانس و تکنسین های اورژانس آموزش داده خواهد  شد.
رحمانی افزود : در این طرح طبق پیش بینی های صورت گرفته در فاز نخست 18 هزار دانش آموز پایه نهم و 2 هزار مربی سلامت و آمادگی جسمانی به مدت 3 ماه آموزش های لازم را خواهند دید.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان شرقی همچنین از طرح آموزش زبان برای تکنسین ها و اپراتور های مرکز جهت آشنایی با نحوه شرح حال گیری از بیمار و همراهان گردشگران بیمار و  تجهیز تمامی آمبولانس ها به دستگاه اورژانس نیز بعنوان طرح های جدید این مرکز در راستای ارتقای کیفیت خدمات یاد کرد.
وی با اشاره به درخواست نصب دستگاه شوک اتوماتیک AED برای نخستین بار در کشور در تبریز گفت: این دستگاه در مراکز خرید و مناطق شلوغ و پر رفت و آمد نصب خواهد شد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان شرقی در خصوص اهمیت اجرای این طرح نیز گفت: در دنیا میزان بقاء بیماران در موارد ابتلا به ایست قلبی با  ایجاد شوک در دقایق اولیه ارتباط تنگاتنگ دارد و میزان بقا در زمان ترخیص را افزایش می دهد.

رحمانی همچنین گفت: با همکاری اورژانس کشور 2 دستگاه آمبولانس ویژه شیمیایی، رادیولوژی و هسته ای و تجهیزات متناسب با آن در حال خرید است و در مواقع بحران امکان استفاده از آن وجود خواهد داشت.

محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو در ادامه از آمادگی شهرستان برای اجرای برنامه های رویداد تبریز 2018 خبر داد و طرح اورژانس یار که در استان آذربایجان شرقی بعد از تبریز در شهرستان اسکو اجرا می گردد و برای دانش آموزان و معلمان بسیار مهم و بر اجرای این طرح تاکید نمود.

 

به اشتراک بگذارید :