22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ ۱۳:۲۹:۳۲
کد مطلب:  592204
مدیرکل آموزش و پرورش در شهرستان های استان تهران:
باید سطح جامعه پذیری دانش آموزان را ارتقا دهیم

آیین تجلیل از فعالین عرصه تربیت در شهرستانهای استان تهران با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در سالن همایش های اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تبریک ایام سالروز ولادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان بزرگ انقلاب رجایی و باهنر ، اظهار داشت : حوزه پرورشی یکی از مهمترین اجزای آموزش و پرورش است که تاثیر مستقیم در آموزش دارد.

وی با اشاره به اینکه کار مربیان پرورشی کار بسیار حساسی است که با روح و روان دانش آموزان سر و کار دارد تاکید کرد: اهمیت کار فرهنگی و پرورشی به مراتب بیشتر از فعالیت آموزشی است چرا که مربیان پرورشی با رفتار دانش آموزان در ارتباطند.

فولادوند با تاکید بر اینکه در جامعه ای که مدعی توسعه مهارت است باید کانون های پرورشی و مهارت آموزی درآن افزایش یابد ، تصریح کرد: فراهم نکردن ابزار و امکانات لازم ، توسعه و پیشرفت  را به تعویق می اندازد.

مدیرکل آموزش و پرورش در شهرستان های استان تهران، تاکید کرد: اگر به دنبال تحول در آموزش و پرورش هستیم باید سطح جامعه پذیری دانش آموزان را ارتقا دهیم .

این مقام مسئول با تاکید بر بالا بردن سطح مهارت در دانش آموزان ، گفت: علاوه بر مهارت آموزی باید سطح اخلاق اجتماعی را در بین دانش آموزان توسعه دهیم چرا که جامعه بی اخلاق بسیار آسیب پذیر است.

فولادوند در پایان خاطرنشان کرد: جهت پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی باید نشاط اجتماعی را در دانش آموزان تقویت کنیم.

 

 

به اشتراک بگذارید :