28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ ۱۱:۴۱:۵۰
کد مطلب:  591932
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در شهرستان های استان تهران:
مهمترین راهبرد آموزش و پرورش برای پیشگری و کاهش آسیب های اجتماعی و توسعه نشاط و شادابی در فضای مدرسه ، توسعه کمی و کیفی فعالیتهای پرورشی و فرهنگی و ورزشی در دل مدارس است

آیین تجلیل از فعالین عرصه تربیت در شهرستانهای استان تهران با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در سالن همایش های اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر که شجره طیبه نهاد امورتربیتی را بنا نهادند، اظهار داشت: تنها راه برون رفت نظام آموزش و پرورش از وضعیت کنونی تغییرات اساسی در حوزه پرورشی و فرهنگی است .

وی با اشاره به اینکه امروز دغدغه اصلی نظام و مقام معظم رهبری پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی است ، تاکید کرد: بهترین راه پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی توسعه کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی و پرورشی با تغییر رویکردها و مدل هاست .

کاظمی ،با تاکید بر اینکه اصل اساسی در تعلیم و تربیت بی شک تربیت می باشد، تصریح کرد: باید گفتمان فرهنگی و پرورشی به گفتمان اول آموزش و پرورش تبدیل شود تا بتوانیم در مسیر تعالی نظام تعلیم و تربیت حرکت کنیم.

این مقام مسئول ، آموزش زدگی، تمرکز بر ساحت علمی ، محدود کردن فعالیت ها در برنامه درس ملی و عدم وجود فضای مناسب برای فعالیت های فرهنگی را از جمله چالش های اصلی حوزه معاونت پرورشی دانست و افزود: برای اینکه بتوانیم این حوزه را در مسیر ریل اصلی قرار دهیم باید در رویکردها و برنامه های حوزه معاونت پرورشی بازنگری و تغییر ایجاد کنیم. معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ، ادامه داد: امروز تمامی مشکلات و آسیب های جامعه ما ناشی از این است که دانش اموز با انبوهی از اطلاعات و بدون آموختن هیچ مهارتی فارغ التحصیل می شود و این انبوه از محفوظات در هیچ کجای از زندگی به کار او نمی آید.

کاظمی با تاکید بر اینکه باید رویکردهای نخبه گرایانه در نظام تعلیم و تربیت کاهش یابد، گفت: باید به سمت فعالیت های مدرسه محور و دانش آموز محور حرکت کرد و با ایجاد شبکه های بزرگ دانش آموزی تحول در نظام فرهنگی و تربیتی ایجاد کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش یادآور شد : باید بار سنگین فعالیت های مربیان پرورشی در مدارس را که مانع خلاقیت آنها می گردد کم کنیم و نقش مدیریت فرهنگی و تربیتی را با مشارکت تمامی عوامل در مدرسه احیا نماییم .

کاظمی با تاکید بر این که نمی توانیم مسائل تربیتی را بدون مشارکت دانش آموزان و معلمین به سرانجام برسانیم ، خاطرنشان کرد: در همین راستا به دنبال تدوین نظام جامع مدیریت امور تربیتی در مدرسه می باشیم .

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :