2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ ۱۶:۰۷:۲۹
کد مطلب:  591317
مدیر کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در یازدهین نشست شورای آموزش و پرورش:
ایجاد نشاط یکی از مهمترین عوامل موثر در کاهش آسیب های اجتماعی

یازدهمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 96 به ریاست معاون امنیتی انتظامی استاندار تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند مدیر کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اقدامات مثبت این استان در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی ، تاکید کرد: ایجاد نشاط به عنوان یکی از عوامل موثر در آسیب های اجتماعی در دستور کار این استان قرار گرفته است .

وی، با تاکید بر اینکه آموزش مهارت ها از جمله برنامه های بسیار خوبی است که وزارت آموزش و پرورش در حال توسعه آن می باشد، تصریح کرد:  آموزش مهارت های زندگی، مهارت ایجاد ارتباط و کاهش هیجانات کاذب می تواند در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.

فولادوند احیای زنگ هنر در مدارس شهرستان های استان تهران را یکی دیگر از اقدامات این استان در جهت توقف آسیب های اجتماعی دانست و افزود: باید با زبان خلاق و هنرمندانه ، کلاس درس را برای دانش آموزان جذاب نمود .

مدیر کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود یاداورشد: برگزاری آزمون های سلامت روان در شهرستان های استان تهران از مرز 170 هزار نفر گذشته است .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آزمون های سلامت روان بصورت آنلاین در پایه های هفتم ،هشتم و نهم قابل برگزاری است خاطرنشان کرد: این آزمون ها جهت شناسایی و اولویت بندی نیازهای روانی، عاطفی دانش آموزان و با هدف ارتقای سطح بهداشت روان و خودکارآمدی دانش آموزان برگزار می گردد.

 

 

به اشتراک بگذارید :