20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ ۰۹:۰۵:۱۵
کد مطلب:  590622
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
آغاز به كار چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مراكز شهرستان های استان تهران

چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در 42 مركز نمایش در مناطق 21گانه شهرستان های استان تهران آغاز به كار كرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به برگزاری آیین افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم رشد در مناطق 21 گانه شهرستان های تهران، اظهار داشت: اهمیت و نقش مؤثر رسانه های تصویری در ایجاد و انتقال مفاهیم آموزشی و تربیتی در دانش آموزان به عنوان مخاطبان اصلی نظام تعلیم و تربیت بسیار کلیدی و قابل توجه است.

 

وی با برشمردن عناوین ده گانه اختصاص یافته به آثار  ارسالی به دبیرخانه جشنواره ،گفت: موضوعاتی وجود دارد كه تنها می‌توان آن‌ها را به وسیله فیلم‌های آموزشی آموزش داد و یادگیری آنها به وسیله كتاب بسیار سخت و یا تقریباً غیر ممكن است .

شفیع پور با اشاره به اینکه آموزش از طریق فیلم باعث افزایش انگیزه در دانش‌آموزان شده و محیط آموزشی را برای آنها به یك محیط جذاب تر تبدیل می‌كند، تاکید کرد: امروزه فناوری های نوین برای همیشه جامعه و فرایندهای یاددهی – یادگیری را دچار دگرگونی كرده است .

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد:  آفرینش آثار فاخر در حوزه آموزش و پرورش توسط معلمان، دانش آموزان و سایر علاقه مندان می تواند شرایط و موقعیت‏های خاص محیط های آموزشی و نحوه اجرای آن را با نتایج مثبت و معناداری روبرو کند.

             

شایان ذكر است این جشنوازه از تاریخ دوازدهم لغایت هفدهم اسفنده ماه امسال در سالن های اختصاص یافته به این امر در مناطق استان برگزار می گردد.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :