2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  590561
وزیر آموزش و پرورش:
تربيت دانش آموزان با مناسبات و شرايط بيرون مدرسه بايد مطابقت داشته باشد

وزیر آموزش و پرورش گفت: تربيت دانش آموزان با مناسبات و شرايط بيرون مدرسه بايد مطابقت داشته باشد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، سیدمحمد بطحائی در سومین نشست فصلی ستاد همکاریها در جمع مدیران و معاونین وزارتخانه و حوزه های علمیه با بیان اینکه تنظیم این دو مولفه می طلبد که ما مسیرها و روش‌های جدید را برای رسیدن به نقطه مطلوب پیدا و استفاده کنیم، عنوان کرد: برنامه هایی که در دولت دوازدهم دنبال خواهیم کرد در دو دسته تقسیم بندی می‌شود، بخش نخست ناظر بر تحولاتی است که در متن برنامه ها و محتوای آموزشی باید رخ دهد که خوشبختانه سند تحول بنیادین به طور عملیاتی مسیر را روشن کرده و فرصت ارزشمندی است که ما را از مرحله طراحی جدید مستغنی می کند.

 

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اینکه ویژگی های الگوی زندگی ایرانی اسلامی در سند ذکر شده و باید دانش آموزان را به گونه‌ای تربیت کرد که با مناسبات و شرایط بیرون مدرسه مطابقت داشته باشد اظهارداشت: این مهم می‌تواند مدارس را با نشاط کند و انگیزه ها را بالا ببرد.

 

بطحایی افزود: بخش دوم برنامه‌ها در حوزه تغییر روش و مدیریت در آموزش و پرورش است، روشی که تا امروز اداره کرده ایم امکان ادامه دادن درآینده را ندارد و باید روشهای جدید را بکار گیریم، امروز 70 درصد نیروی انسانی ما مدرک لیسانس و بالاتر دارند و میانگین خدمت 23 سال است، لذا پتانسیل عظیمی در اختیار داریم که باید از آن به نحو احسن استفاده کنیم.

 

رئیس ستاد همکاری ها با بیان اینکه نظام آموزشی ما به شدت در وظایف حاکمیتی و تصدی گری متمرکز است گفت: مقرراتی داریم که ذره ای انعطاف ندارند وبه عبارتی درجه پیچیدگی و رسمیت سازمان ما بسیار زیاد است.

 

 

 

دولت نسبت به بهره گیری از ظرفیت حوزه هاي علمیه اهتمام ویژه دارد

 

بطحایی تصریح کرد: بهره گیری از ظرفیت حوزه های علمیه در امر پژوهش و تربیت دینی دانش آموزان ازطریق تقویت ستاد همکاری های حوزه و آموزش و پرورش، یکی از برنامه های قابل اجرا در وزارت آموزش و پرورش می باشد که دولت نیز نسبت به آن اهتمام ویژه ای دارد.

 

وی تاکید کرد: ارتقاء كمي و كيفي مراكز مشاوره براي حضور مؤثر مدارس در فرآيند مصون سازی دانش آموزان و خانواده ها و پيشگيري از آسيب هاي فرهنگي و اجتماعي در دوره ها و پايه هاي مختلف تحصيلي با همكاري سازمان ها، نهادها و حوزه هاي علميه مدنظر وزارتخانه می باشد.

 

رئيس ستاد همكاري ها، توسعۀ مشاركت با معلمان، حوزه هاي علميه و دانشگاه ها در تدوين برنامۀ درسي و بهره گيري از ظرفيت بخش غيردولتي در توليد، چاپ و توزیع مواد و منابع آموزشي را نیز متذکر شد و اظهارداشت:  تقويت تعامل و مشاركت  با انجمن های علمی آموزشی، تشکل های صنفي و حرفه ای معلمان و نهادهای فرهنگی، اجتماعی؛ خصوصا حوزه های علمیه  مورد توجه جدی می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :